Wiadomości

Sterkowiec / Św. Stanisław wita podróżnych / TGN

Nieopodal przystanku PKP mieszkańcy wsi Sterkowiec z wdzięczności za opiekę postawili kapliczkę z figurą św. Stanisława, która będzie witała pielgrzymujących do jego sanktuarium w Szczepanowie.

W czwartek 15 sierpnia mieszkańcy Sterkowca, miejscowości należącej do szczepanowskiej parafii, przygotowali wieniec dożynkowy, który został uroczyście przywieziony do bazyliki św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie.

– Dawniej każda z pięciu wsi należących do parafii robiła swój wieniec, ale rolnictwo, uprawa ziemi u nas prawie zanikły, więc co roku inna miejscowość przygotowuje dożynkowe dziękczynienie – mówią starsi szczepanowscy parafianie.

Wieniec dożynkowy został pobłogosławiony podczas Mszy św. w szczepanowskiej bazylice przez ks. prał. Władysława Pasiuta, kustosza sanktuarium św. Stanisława. Po południu w Sterkowcu, przy stacji PKP, nieopodal przejazdu kolejowego i przystanku, została poświęcona kapliczka z figurą patrona Polski. Mieszkańcy Sterkowca ufundowali ją z wdzięczności św. Stanisławowi za opiekę.

Dożynkowe dziękczynienie zakończył rodzinny piknik. Gośćmi byli m.in. włodarze miasta i gminy Brzesko oraz szczepanowscy parafianie.

Galeria zdjęć TGN <==

foto Piotr Olczak

TGN

Ks. Zbigniew Wielgosz