Wiadomości

Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę

Od poniedziałku 1 lipca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w GRUPIE nr 8 – św. Stanisława BM.

Zapisu można dokonać w kancelarii parafialnej swoich parafii w godzinach jej urzędowania. W Brzesku w poniedziałek, czwartek, piątek w godz. 7.30-8.00 oraz od 17.00-18.00.

Można zapisywać się również przez formularz internetowy <==.

Wcześniejsze zapisanie będzie pomocą w wypisaniu legitymacji.

W tym roku musimy również wcześniej podać ilość dzieci idących na pielgrzymkę, dlatego proszę, aby uczynić to do 12.08 włącznie zapisując dzieci na 42 PPT.

Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia (i kolejna) – 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 15. roku życia włącznie płaci tylko 75 zł, resztę pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Więcej o pielgrzymce na Facebooku:

– https://pielgrzymkatarnowska.pl/ <==

– https://www.facebook.com/pieszapielgrzymkatarnowska <==

Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 12.08.2024 (poniedziałek) o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba ap. w brzesku!!! Zapraszamy wszystkich pielgrzymów ze względu na to że będzie do przekazania kilka ważnych i istotnych informacji w tym roku – zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje nt uczestnictwa w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej można znaleźć na grupie facebookowej: Grupa 8 świętego Stanisława BM – PPT na Jasną Górę <=

O Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę to wydarzenie, które od 40 lat mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne „rekolekcje w drodze”. Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. Udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej to pokonywanie drogi w sensie dosłownym – fizycznym, tej mierzonej kilometrami, dążącej do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, a także, a nawet przede wszystkim drogi w sensie duchowym, czyli ukierunkowanie całego swojego życia na Jezusa i pójście za Nim. Pielgrzymowanie to odzwierciedlenie naszego ziemskiego życia, naszego wędrowania w kierunku życia wiecznego – do domu Ojca. Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jednym ze sposobów głoszenia Ewangelii. Trzeba bowiem pamiętać, że jest ona formą rekolekcji z Mszą Świętą, naukami i nieustanną modlitwą. Jej wspólnotowość daje też wiele okazji do natychmiastowej weryfikacji autentyczności swojego życia duchowego.

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

Parafia Św. Jakuba w Brzesku

PLAKAT