OGŁOSZENIA PARAFIALNE


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV Niedziela Zwykła – Rok B – 14
lipca 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 15.30 i 19.00.
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła.
  – we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera; od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.
 3. Za tydzień, w poniedziałek 22 lipca przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny – pierwszej Patronki naszej Parafii i kościoła.
  * Porządek Mszy św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 z procesją eucharystyczną i o godz. 18.00.
 4. Przypominamy o trwających zapisach na 42. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyruszy 17 sierpnia z Tarnowa. Zapisy u przewodnika Grupy nr 8, ks. Łukasza Polniaszka w parafii św. Jakuba w Brzesku oraz przez formularz internetowy.
 5. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Tyrkiel Barbara, Knap Beata, Halik Halina, Goc Andżelika, Kądziołka Małgorzata, Gemza Czesława, Michał i Agnieszka, Pacura Beata i Barbara, Glonek Renata, Borowiec Monika, Gaczoł Joanna, Ważydrąg Marta i Patrycja, Misina Stanisław, Tomasik Józef, Stós Zofia.
  * O przygotowanie Bazyliki i jej otoczenia oraz ubranie kwiatami na uroczystości odpustowe prosimy mieszkańców Mokrzysk. Sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 8.00.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 150zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
  * Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Wspólnoty seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać!
  Zachęcamy do lektury naszego kwartalnika Pasterz, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Siupik, l. 91, zam. w Łękach oraz śp. Stanisław Chuchro, l. 73, zam. w Wokowicach, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00 w kościele św. Stanisława na cmentarzu. Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV Niedziela Zwykła – Rok B – 7
lipca 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 15.30 oraz dodatkowa wakacyjna Msza św. o godz. 19.00.
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartekświęto św. Benedykta, opata, patrona Europy; od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.
  – w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika;
  – w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji.
  * Na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP, Rycerstwo Niepokalanej oraz Róże Żywego Różańca na nabożeństwo fatimskie. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Rycerzy Kolumba.
 3. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Węgrzyn Piotr i Zuzanna, Pudełek Tadeusz, Koczwara Ewa, Gwóźdź Dorota, Stępak Katarzyna, Kania Stanisław, Gurgul Gabriela, Lewandowska Agnieszka, Siemińska Danuta, Młyńska Joanna.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie bazyliki kwiatami oraz figury MB Fatimskiej kolejne rodziny z Mokrzysk: Tyrkiel, Knap, Halik, Goc, Kądziołka, Gemza, Ćwioro, Pacura, Glonek, Borowiec, Zachara, Gaczoł, Ważydrąg, Maślanka, Misina.
 4. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na tace przeznaczone na cele inwestycyjne w kwocie 12 685,50 zł. i 5 funtów oraz 150 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 5. Zachęcamy do lektury naszego kwartalnika Pasterz, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Borowiec, l. 77, zam. w Przyborowie, śp. Józef Czerny, l. 59, pochodzący z Wokowic oraz 24 czerwca br. zmarł śp. Krzysztof Kocoł, l. 49, pochodzący z Łęk, spoczywa na cmentarzu w Tarnowie-Klikowej. Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 7. Bardzo serdecznie witamy rodaków i gości przybywających na czas wakacji do Szczepanowa oraz życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

Ogłoszenie społeczne:

 1. W Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie 11 lipca (czwartek) o godz. 8:30 odbędzie się kompleksowe badania wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i na plakacie.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII Niedziela Zwykła – Rok B – 30
 czerwca 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie nabożeństw czerwcowych i Msza św. o godz. 15.30. Od przyszłej niedzieli dodatkowa wakacyjna Msza św. o godz. 19.00.
  * Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz.11.00.
 2. W tygodniu:
  – we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Zachęcamy do pielgrzymowania do Sanktuarium w Tuchowie. Program odpustu znajduje się w gablocie informacyjnej.
  – w środę – święto św. Tomasza, Apostoła; o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – I czwartek miesiąca; spowiedź dla uczniów i młodzieży od godz. 17.00, szczególnie zapraszamy uczniów kl. III;
  * od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.

  – w piątek – I piątek miesiąca; spowiedź dla starszych od godz. 17.00;
  – w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która jest patronką Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Patronalne święto Apostolstwa Chorych.
  – w sobotę – I sobota miesiąca. Na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP, Rycerstwo Niepokalanej oraz Róże Żywego Różańca na zmianę tajemnic.
 3. Zgodnie z ustaleniami, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną po wakacjach we wrześniu. Jeśli ktoś potrzebowałby posługi kapłana, to prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 506 450 008.
 4. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Zapraszamy do wspólnego dziewięciodniowego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani z grupą nr 8 św. Stanisława Szczepanowskiego. Zapisy na Pielgrzymkę prowadzone są od 1 lipca przez formularz elektroniczny umieszony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75 zł. Serdecznie zapraszamy by skorzystać z takiej formy odpoczynku i przeżyć rekolekcje w drodze.
 5. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Kośmider Bogumiła, Kaczmarczyk Iwetta, Szatkowska Maria, Bratek Maria, Boruta Halina, Żurek Janusz, Góra Karolina, Góra Bernadetta, Panek Elżbieta, Glonek Kazimiera, Bułatewicz Magdalena, Lewandowski Waldemar, Jarosz Józef, Piętak Aneta.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Dąbrówka, Meus, Borowiec, Pacura, Pacura, Węgrzyn, Pudełek, Koczwara, Gwóźdź, Stępak, Kania, Gurgul, Lewandowska, Siemiński, Młyński, Siemińska.
 6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tace na cele inwestycyjne: 100 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
  * Rodzina Państwa Budyn, dotknięta nieszczęściem pożaru domu jest wdzięczna wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali i pomagają w odbudowie domu poprzez zbiórkę środków finansowych. Rodzina pragnie za ten wielki dar serca podziękować modlitwą podczas czwartkowej nowenny za wstawiennictwem św. Stanisława BM.
 7. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Pasterza, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Pasula, l. 84, zam. w Mokrzyskach. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. Bardzo serdecznie witamy na ziemi św. Stanisława wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa rodaków i gości. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

Ogłoszenie społeczne:

 1. W Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie 11 lipca (czwartek) o godz. 8:30 odbędzie się kompleksowe badania wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i na plakacie.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII Niedziela Zwykła – Rok B – 23
 czerwca 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych ojcach, a dla zmarłych wpraszajmy radość nieba.
  *Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 15.30.
 2. W tygodniu:
  w poniedziałekuroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; w naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłym rodaku, ks. bp Janie Styrnie, modląc się za Jego nieśmiertelną duszę.
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu swoje imieniny przeżywają: ks. bp senior Władysław Bobowski, ks. kan. Władysław Bielatowicz i ks. prał. Władysław Pasiut. Matce Bożej i św. Patronowi polecajmy Solenizantów w naszych modlitwach.
  * od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.
  – w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika. O godz. 19.00 próba chóru.
  – w sobotę – uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.
  * W tym dniu w naszej Bazylice możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  * Składka z uroczystości św. Piotra i Pawła przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).
  * W sobotę rozpoczęcie tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Tuchowskiej. Program odpustu znajduje się w gablocie informacyjnej.
  –  w niedzielę – odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz.11.00.
 3. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Gibała Piotr, Ewa, Gabriela, Sebastian i Anna, Rynduch Teresa, Szuba Stanisław, Różowska Marcelina, Wąsik Beata, Strojny Jolanta, Słowik Celina, Berky Milena, Siciarz Małgorzata, Franczak Dominik.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Kośmider, Kaczmarczyk, Szatkowski, Bratek, Boruta, Żurek, Góra, Góra, Panek, Glonek, Bułatewicz, Lewandowski, Jarosz, Piętak. Sprzątanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 250 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe. Za tydzień składka inwestycyjna.
  * Podczas kwesty przeprowadzonej tydzień temu zebrano 30 tys. złotych, które CARITAS Parafialna przekazała tą kwotę na konto bankowe rodzinie ze Szczepanowa dotkniętej nieszczęściem pożaru. Wszystkim parafianom serdeczne dziękujemy za pomoc i wsparcie finansowe.
 5. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Pasterza, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 6. Bardzo serdecznie witamy na ziemi św. Stanisława wszystkich przybywających na czas wakacji do Szczepanowa rodaków i gości. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje,  zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI Niedziela Zwykła – Rok B – 16 czerwca 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 15.30.
  * Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny w Stary Sączu. Przypada 25 rocz. kanonizacji św. Kingi, Pani Ziemi Sadeckiej oraz wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej. Centralne uroczystości w Starym Sączu o godz. 11.00
  * Po każdej Mszy św. CARITAS Parafialna przeprowadza zbiórkę do puszek pod kościołem na pomoc rodzinie ze Szczepanowa dotkniętej nieszczęściem pożaru domu. Wszystkim parafianom serdeczne dziękujemy za pomoc i wsparcie rodziny. Bóg zapłać.
 2. W tygodniu:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Ekonomicznej.
  – w czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.
  – w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; o godz.8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Bardzo serdecznie zapraszamy na dziękczynną Eucharystię dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcje naszych szkół, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji.
  * Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby mogły przyjąć Chrystusa do swoich serc na zakończenie roku szkolnego.

  * Po wieczornej Mszy św. próba chóru sanktuaryjnego.
  – w sobotę – ingres ks. bpa Artura Ważnego do bazyliki katedralnej w Sosnowcu.
 3. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Gładka Justyna, Król Adrianna, Czernecki Karol, Chudyba Izabella, Przybylski Tomasz, Ziomek Barbara, Sitko Barbara.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Gibała, Rynduch, Dudek, Szuba, Różowska, Wielgosz, Wąsik, Strojny, Słowik, Berky, Siciarz, Franczak, Fikus.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 350 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Dal, l. 86, w Mokrzyskach. Msza św. pogrzebowa jutro o godz. 13.00. Różaniec g. 12.30. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela Zwykła – Rok B – 09 czerwca 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 15.30.
  * Dzisiaj odpust ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na uroczystą sumę o godz. 11.00.
 2. W tygodniu:
  – we wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła;
  – w środę – o godz. 16.00 w Bazylice egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla kandydatów z kl. VII. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami;
  * o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, dra Kościoła; od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa. Po Eucharystii nabożeństwo fatimskie. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Różę im. św. Jana Pawła II.
  – w sobotę – przypada 12 rocz. objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
  * o godz. 8.00 wyjazd grup działających przy naszej parafii do Starego Sącza z parkingu przy Bazylice;

  – w niedzielę – Diecezjalne Święto Rodziny w Stary Sączu. Przypada 25 rocz. kanonizacji św. Kingi, Pani Ziemi Sadeckiej oraz wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej. Centralnej uroczystości w Starym Sączu o godz. 11.00.
 3. Przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w dzisiejszym spacerze historycznym z okazji 80 rocz. śmierci Józefa Kozuba, mieszkańca Szczepanowa, żołnierza Armii Krajowej, który zginął podczas samotnej walki z funkcjonariuszami niemieckiego aparatu terroru. Zbiórka pod studnią na szczepanowskim Rynku o godz. 17.00.
 4. W związku z piątkowym pożarem domu jednorodzinnego w Szczepanowie przekazujemy dotkniętej rodzinie wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Jako wspólnota parafialna pragniemy im także pomóc poprzez zbiórkę środków finansowych niezbędnych do odbudowy zniszczonego domu. Wraz z CARITAS Parafialną przeprowadzimy w przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek pod kościołem na ten cel. Prosimy także osoby mogące pomóc w większym zakresie o otwartość serca i solidarność. Informujemy także, że prowadzona jest kwesta w Internecie poprzez portal pl.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlili się w czasie procesji Bożego Ciała i poprzez całą oktawę uroczystości. Dziękujemy tym, którzy otwartym sercem pomogli w przyjęciu pielgrzymów z parafii św. Stanisława w Żorach. Tym którzy pracowali z poszczególnych grup duszpasterskich, Caritas, Radzie Parafialnej, Rycerzom Kolumba, panu Kazimierzowi Urbańskiemu, a także paniom Bogumile Moryc oraz Danucie i Elżbiecie za pracę w kuchni. Wszystkim tym którzy upiekli i przygotowali placki dla naszych gości a także tym którzy wsparci to wydarzenie finansowo.
 6. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Broszkiewicz Anna, Mularz Urszula, Gibała Józef, Leśniak Bożena, Amelia i Krzysztof, Pasierb Danuta, Stolarczyk Marta, Chmura Aleksandra, Kopacz Czesław, Giza Piotr, Zachara Jerzy, Patryk i Filip, Piwowarska Zuzanna, Bant Ewa.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Turlej, Pabian, Pluskwa, Gładki, Król, Czernecki, Kądziołka, Kądziołka, Chudyba, Drąg, Przybylski, Ziomek, Sitko, Misina, Pasierb. Sprzątanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 140 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 300 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 500 zł. pewnej osobie ze Szczepanowa na cele organizacyjne pielgrzymki z Żor i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Andrzej Gąsiorek, l. 59, zam. w Biadolinach Radłowskich oraz śp. Józef Oleksy, l. 86, zam. w Łękach, za którego zostało zamówionych  7 Mszy św. z int. sąsiadów i znajomych. Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

Ogłoszenie społeczne:

 1. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia sołectwa: Szczepanowa i Sterkowca, że w dniach 10-12 czerwca br. oraz sołectwa: Wokowic i Łęk, że w dniach 12-14 czerwca br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX Niedziela Zwykła – Rok B – 02 czerwca 2024 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień dziękczynienia w Polsce. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tygodniu zapraszamy dzieci komunijne, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Po sumie procesja eucharystyczna wokół Bazyliki.
  * Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 15.30.
 2. W tygodniu:
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci oraz wianków;
  * I czwartek miesiąca; spowiedź dla uczniów od godz. 17.00, szczególnie zapraszamy uczniów kl. III; od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.

  – w piątek – I piątek miesiąca; uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego; ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych;
  * spowiedź dla starszych od godz. 17.00; na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas VII wraz z rodzicami; po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna i próba chóru sanktuaryjnego;
  – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
  – w niedzielę – odpust ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na uroczystą sumę o godz. 11.00.
 3. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 4. W sobotę 8 czerwca w naszym Sanktuarium gościć będziemy liczną grupę pielgrzymów z parafii pw. św. Stanisława BM w Żorach z Diecezji Katowickiej. Organizatorzy przewidują przyjazd ok. 250 parafian. Podczas całodziennego pobytu pielgrzymi będą nie tylko zwiedzać Sanktuarium, ale przede wszystkim pragną się modlić za wstawiennictwem Naszego Świętego Rodaka. W związku z tym, bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu placków, kawy i obsługi dla naszych gości w uzgodnieniu z przedstawicielami poszczególnych grup duszpasterskich z naszej parafii. Prace przygotowawcze koordynuje ks. Proboszcz.
 5. W tym miesiącu przypada 80 rocz. śmierci Józefa Kozuba, mieszkańca Szczepanowa, żołnierza Armii Krajowej. Zginął podczas nierównej, samotnej walki z funkcjonariuszami niemieckiego aparatu terroru. Na pamiątkę tego wydarzenia odbędzie się spacer historyczny z Mateuszem Koczwarą, pochodzącym z naszej parafii historykiem i członkiem redakcji parafialnego pisma Pasterz. Spacer będzie za tydzień, w niedzielę 9 czerwca, o godz. 17.00. Zbiórka pod studnią na szczepanowskim Rynku, następnie przejście do miejsca wydarzeń sprzed 80 lat, czyli nieistniejącej cegielni przy ul. Stanisława Lubomirskiego.
 6. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Łopatka Łucja, Gałek Małgorzata, Białek Małgorzata, Pacyna Barbara, Niedojadło Robert i Joanna, Pluskwa Urszula, Gibała Krystyna, Zachara Maria, Zachara Wojciech i Joanna, Pacura Krzysztof, Latocha Tomasz.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Broszkiewicz, Mularz, Gibała, Leśniak, Sumara, Pasierb, Bąkała, Cisak, Stolarczyk, Chmura, Kopacz, Żurek, Woda. Sprzątanie będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 7. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na cele inwestycyjne w kwocie: 12 317 zł. oraz 400 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 300 zł. pewnej rodzinie ze Sterkowca i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Rok B – 26 maja 2024 r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  * Dziś przypada 94 rocz. konsekracji naszego kościoła. Konsekracji dokonał 26 maja 1930 r., ks. bp Edward Komar. Wdzięczni naszym przodkom za ten wspaniały Dom Boży, śpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus”.
  * Obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  * Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe i Msza św.
 2. W tygodniu:
  – w środę – od godz. 17.00 spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała, szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV z racji przeżywanej I rocznicy Komunii św.
  * godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy nowych chętnych na wspólne rozważanie Słowa Bożego.
  – w czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.
  * Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30. O godz. 15.00 Nieszpory Eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki i Msza św. o 15.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

  * Po Mszy św. o godz. 9.30 celebrowanej przy ołtarzu polowym na Placu Sanktuaryjnym, wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z Placu Świętych i Błogosławionych  na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszych rodzin. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Zapraszamy dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, dzieci młodsze do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy by przygotować obrazy, feretrony, sztandary. Straż Pożarną prosimy o niesienie baldachimu i sztandarów oraz o zabezpieczenie drogi w czasie procesji. Zapraszamy Rycerzy Kolumba do czynnego udziału w procesji. Mieszkańców poszczególnych miejscowości prosimy by tradycyjnie wcześniej przygotowali ołtarze:
  –  I ołtarz  – przy domu państwa Tomczyk – mieszkańcy Mokrzysk;
  II ołtarz   – przy domu państwa Cybulski – mieszkańcy Sterkowca i Wokowic;
  III ołtarz – przy domu państwa Polak – mieszkańcy Szczepanowa;
  IV ołtarz – przy domu państwa Kądziołka – mieszkańcy Łęk i Przyborowa;
  Prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

  * Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w Diecezji.
  * W Oktawie Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.00, następnie procesja wokół Bazyliki.
  * O godz. 17.00 wyjazd z parkingu przy kościele w Bielczy na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa.
  – w piątek – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych;
  – w sobotę – I sobota miesiąca czerwca. Od godz. 8.30 kapłani odwiedzą chorych w naszych domach z Komunią święta.
  * Na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP, Rycerstwo Niepokalanej oraz Róże Żywego Różańca na zmianę tajemnic. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
 3. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Cisak Grażyna, Zdunek Bogusława i Zbigniew, Zdunek Anna i Grzegorz, Wojkowska Dorota i Daniel, Cholewa Krystyna, Dominika i Natalia, Grzyb Marta, Zachara Irena, Turlej Jacek i Renata, Jemioło Alicja, Pytka Piotr, Rudnik Maria, Sarlej Monika, Mietła Agnieszka, Wielgosz Zofia.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Łopatka, Gibała, Gałek, Cierniak, Białek, Pacyna, Niedojadło, Faltyn, Pluskwa, Gibała, Woda, Zachara, Zachara, Pacura, Latocha.
 4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tace ofiary na cele inwestycyjne oraz 550 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 1000 zł. pewnej osobie z Wokowic, 500 zł. pewnej osobie, 200 zł. pewnej rodzinie z Łęk, 300 zł. Róży im. św. Elżbiety (zel. Józefa Szuba) i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Rok B – 19 maja 2024 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Dzień Dziękczynienia w Polsce. Śpiewając hymn do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.
  * Rozpoczęcie tygodniowego odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej. Szczegóły na plakatach w gablocie.
  * Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe i Msza św.

  * Zachęcamy dzieci, młodzież oraz starszych do uczestnictwa w majówkach w Bazylice, a także przy kapliczkach i w naszych domach.
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałekdrugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po południu o godz.18.00;
  – w środę –  wspomnienie  św. Rity z Cascii; pielgrzymka dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami do Starego Sącza; wyjazd z parkingu przy Bazylice o godz. 8.00;
  * o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w czwartekświęto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu ma miejsce Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
  * od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa;

  – w piątek – wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych;
  – w niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 3. Za półtora tygodnia – w czwartek – 30 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i  Krwi  Pańskiej – Boże Ciało.
  * Na  Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Zapraszamy uczniów kl. IV wraz z rodzicami na próbę w najbliższy wtorek na godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na wyjazd do Rzeszowa na koncert uwielbienia Jednego Serca Jednego Duchaw Boże Ciało tj. 30 maja br. Więcej informacji i zapisy do przyszłej niedzieli u ks. Mateusza.
 5. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.
 6. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Piwowarski Wojciech, Pagacz Marta, Godzik Mikołaj, Chruściel Wojciech, Piwowarczyk Władysław, Patyk Ewa, Stróżak Małgorzata, Bratek Maria, Stanisz Barbara i Jarosław, Zachara Halina, Zachara Barbara i Krzysztof, Bober Paulina, Grocholska Jadwiga.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Cisak, Zdunek, Zdunek, Wojkowski, Cholewa, Grzyb, Zachara, Turlej, Kwiatek, Jemioło, Pytka, Halastra, Woda, Rudnik.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 500 zł. pewnej osobie ze Sterkowca, 300 zł. pewnej osobie z Wokowic, 200 zł. Róży im. św. Kazimierza (zel. Marek Gładki) i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne prowadzone przy naszym Sanktuarium. 
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna – Rok B – 12 maja 2024 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz zakończenie tygodniowego odpustu. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznych uroczystości odpustowych i brali udział w nabożeństwach. Bóg zapłać.
  * Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe, nowenna do Ducha Świętego i Msza św. o godz. 15.30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 19.00;

  * na godz. 16.30 do Domu Pielgrzyma zapraszamy na spektakl pt. „Objawienia fatimskie – Dzieci z Fatimy” przygotowany przez DSM i ministrantów.
  * Od jutra nabożeństwa majowe będą po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa w majówkach w Bazylice, a także przy kapliczkach i w naszych domach.
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej; 43 rocz. zamachu Ojca Świętego Jana Pawła II; na godz. 18.00 zapraszamy parafian na nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją po Mszy św.; do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Rycerzy Kolumba.
  – we wtorek – święto św. Macieja Apostoła;
  – w środę –  wspomnienie św. Zofii, dziewicy i męczennicy; o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w czwartekwspomniane św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski; w tym dniu swoje imieniny przeżywa ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż; w swoich modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu;
  * od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu  w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa;

  – w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
  – w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. Dziękujemy rodzinom, które porządkowały i przystroiły kwiatami bazylikę. Pracowali: Gemza Ewelina, Mularz Joanna i Mateusz, Mikos Anna, Natalia i Marcel, Sarlej Jolanta, Musiał Barbara, Pacura Jolanta, Gładka Marta, Skrzypek Jadwiga, Cisak Marta, Buchalska Cecylia, Gibała Mateusz.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Woda, Piwowarski, Pagacz, Godzik, Lewandowski, Patyk, Reczek, Stróżak, Bratek, Stanisz, Bober, Zachara.
 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 110 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 300 zł. Pracownikom Kopalni w Szczepanowie i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

Ogłoszenia społeczne:

 1. Sołtys Szczepanowa informuje, że do 15 maja można dokonać wpłaty II raty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
 2. Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku informuje, że do 15 maja br. trwa nabór kandydatów, w wieku od 7 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki gry na instrumencie w roku szkolnym 2024/2025. Na stronie internetowej szkoły: sm.brzesko.pl jest dostępny wniosek o przyjęcie do szkoły oraz wszelkie informacje dotyczące naboru.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna – Rok B – 5 maja 2024 r.

       1. Dziś w naszym Sanktuarium rozpoczynamy tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława BM, Patrona Diecezji i Polski, rozważając hasło: „CZERPIĄC Z DZIEDZICTWA ŚW. STANISŁAWA, UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA”, w 25 rocznicę: kanonizacji św. Kingi, Pani Ziemi Sądeckiej i wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej.
* Witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości, którzy nawiedzają Gród św. Stanisława.
* Dziś o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Damiana Zimonia – Metropolity Seniora Katowickiego.

* Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 15.30 i dodatkowa o godz. 19.00, której przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Salaterski. modląc się w int. Strażaków z rejonu brzeskiego.
* W tygodniu odpustowym Msze św. o godz. 8.00 i o 18.00, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i codziennie o godz. 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
* Przypominamy, że program odpustu umieszczony jest na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie, można go także zabrać do domu ze stolika z gazetami. Zapoznajmy się z programem, aby uczestniczyć w przygotowanych nabożeństwach.

 1. W tygodniu:
  – w poniedziałek – święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba; o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Artura Ważnego – biskupa nominata diecezji sosnowieckiej, połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży dekanatu szczepanowskiego.

  – we wtorek – o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla Parafialnych Zespołów Caritas dekanatu szczepanowskiego, o godz. 11.00 Msza św. dla chorych i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób Lourdes. Bardzo prosimy, aby ułatwić chorym uczestnictwo w nabożeństwie dla nich.
  – w środęliturgiczna uroczystość ku czci św. Stanisława BM. o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Henryka Nowackiego – Nuncjusza Seniora. Na zakończenie Mszy św. procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. Prosimy, aby przygotować feretrony i sztandary. Zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami, chłopców z dzwonkami oraz dziewczynki do sypania kwiatków.
  – w czwartek – o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne z parafii i diecezji Zapraszamy szczególnie Liturgiczną Służbę Ołtarza z dekanatu szczepanowskiego.
  – w piątek – o godz. 11.00 Msza św. dla młodzieży ze Szkół im. Św. Jana Pawła II, z Diecezji Tarnowskiej, Zespołu Szkół Katolickich z Nowego Sącza, Szkoły Katolickiej w Brzesku, Diecezjalnej Rodziny Szkół imieniem Świętych i Błogosławionych; o godz. 17.00 Konferencja – Recepcja V Synodu Diecezji Tarnowskiej; o godz. 18.00 Msza św. w intencjach naszych rodzin oraz nauczycieli i wychowawców z powiatu brzeskiego; o godz. 20.00 – Modlitewne uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie młodzież bierzmowaną, studiującą i pracującą. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  – w sobotęCENTRALNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
  * o godz. 10.15 Procesja z miejsca narodzin św. Stanisława do ołtarza polowego z relikwiami: św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, św. Kingi oraz świętych i błogosławionych z diecezji. O zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji prosimy Strażaków. Prosimy, aby przygotować feretrony i sztandary. Zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami, chłopców z dzwonkami oraz dziewczynki do sypania kwiatków.

  * o godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego – Metropolity Krakowskiego z udziałem kapłanów z diecezji i gości oraz kapituł: katedralnej i kolegiackich. Koncelebra kapłanów przeżywających 50. i 25. rocznicę święceń kapłańskich.
  w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; zakończenie tygodniowego odpustu; na godz. 16.30 do Domu Pielgrzyma zapraszamy na spektakl pt. „Objawienia fatimskie – Dzieci z Fatimy” przygotowany przez DSM i ministrantów.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom z poszczególnych miejscowości, które włączyły się przez pracę w przygotowanie Parafii na czas odpustu. Dziękujemy rodzicom dzieci z klas III za przygotowanie i przystrojenie naszej Bazyliki na dzień I Komunii Świętej oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie ołtarza polowego i wystrój. Wszystkim wyrażamy wielką wdzięczność. Bóg zapłać.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Gemza, Sitarz, Mularz, Lewandowski, Piwowarczyk, Mikos, Sarlej, Musiał, Pacura, Gładki, Skrzypek.
 3. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na organizację uroczystości odpustowych w kwocie 13 016, 70 zł. i 5 Euro oraz 2 000 zł. mieszkańcom Łęk, 1 000 zł. pewnej osobie z Mokrzysk, 500 zł. pewnej osobie ze Sterkowca, 500 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich. Zapraszamy również do naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć dewocjonalia, albumy i pamiątki z okazji I Komunii Świętej i Bierzmowania.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Krzysztof Karwala, 61, zam. w Wokowicach oraz śp. Bogusława Józefa Sarara zd. Styrna, l. 69, zam. w Krakowie, pochodząca z Mokrzysk. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 14.30 w Kościele św. Stanisława BM na cmentarzu. Rożeniec o godz. 14.00. Zmarł też śp. Kazimierz Szczęch, l. 62 zam. w Mokrzyskach. Pogrzeb we wtorek o godz. 16.00. Różaniec o godz. 15.30. Polećmy  ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – Rok B – 28 kwietnia 2024 r.

 1. Niedziela modlitw za kierowców. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
  * Dzisiaj gościmy dwóch niepełnosprawnych chłopców, którzy podczas każdej Mszy św. ubogacają śpiewem liturgię. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia ich rehabilitację poprzez zakup płyt.
  * Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 15.30.
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława BM;
  – we wtorek – rozpoczęcie nabożeństw majowych po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do licznego udziału w tych nabożeństwach, a także do śpiewania majówki w domach, przy kapliczkach, krzyżach i figurach;
  – w środęwspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; święto pracy; o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w czwartekDzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy do wywieszenia Flagi Narodowej na naszych domach;
  * I czwartek miesiąca; od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa.
  * w tym dniu od godz. 16.00 spowiedź święta dla dzieci z klas III przed I Komunią św, ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, a następnie od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
  – w piątekuroczystość NMP Królowej Polski; głównej Patronki naszej Ojczyzny; rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  * Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę, po południu o godz. 18.00.
  * Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III naszej Parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Parafian nie związanych z rodziną dzieci I-komunijnych prosimy, aby uczestniczyli we wcześniejszych Mszach świętych. Od soboty rozpoczniemy tzw. Biały Tydzień, na który zapraszamy Dzieci komunijne wraz z rodzicami.
  * I piątek miesiąca; na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, podczas której rozpoczniemy trzydniowe przygotowanie modlitewne, przyzywają  Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Udział w Triduum jest obowiązkowy dla wszystkich kandydatów.
  – w sobotę – wspomnienie św. Floriana; jest to święto patronalne Strażaków. Wszystkim naszym Druhnom i Druhom, życzymy opieki swojego Patrona w tak trudnej i odpowiedzialnej służbie potrzebującym. Zapraszamy wszystkich Druhów i Druhny już dziś na Mszę św. sprawowaną w Waszych intencjach w niedzielę, 5 maja br. o godz. 19.00.
  * I sobota miesiąca; o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe; zmiana tajemnic różańcowych;
  * W sobotę od godz. 8.30 Kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą;
  * O godz. 20.00 nabożeństwem majowym przy Kaplicy Narodzenia św. Stanisława BM rozpoczniemy tygodniowy odpust ku czci św. Rodaka. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie.

  w niedzielę – o godz. 11.00 Mszę św. będzie przewodniczył ks. abp Damian Zimoń – Metropolita Senior Katowicki, a o godz. 19.00 Mszę św. w int. Strażaków z rejonu brzeskiego  będzie przewodniczył ks. bp Stanisława Salaterski.
 3. Za tydzień w naszym Sanktuarium rozpoczniemy tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława. Program odpustu umieszczony jest na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie. Zapoznajmy się z programem, aby uczestniczyć w przygotowanych nabożeństwach.
  * Poszczególne miejscowości jak co roku przygotowują dekorację zgodnie z decyzjami podjętymi w czasie spotkania Rady Duszpasterskiej.

  Terminy sprzątań i prac:
  – mieszkańcy Łęk – w środę od godz. 9.00 przygotowują plac przy Bazylice, Panteon Świętych i Błogosławionych oraz parkingi;
  – mieszkańcy Szczepanowa – w środę od godz. 8.30 przygotowują dekorację drogi z Kaplicy Narodzenia w kierunku Bazyliki;
  – rodzice dzieci I-komunijnych – w czwartek sprzątają i przystrajają Bazylikę na uroczystość I Komunii;
  – mieszkańcy Przyborowa – w sobotę od godz. 9.00 przygotowują Kaplicę Narodzenia św. Stanisława, plac przy kaplicy, Kościół na cmentarzu i plac przy kościele;
  – młodzież i rodzice młodzieży bierzmowanej – w sobotę od godz. 8.30 sprzątają Bazylikę i przystrajają ołtarz polowy;
  Zapraszamy wszystkich do wielkodusznego włączenia się w troskę o piękno naszego Sanktuarium.
 4. Spowiedz przed I piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Piwowarczyk Katarzyna, Sacha Krzysztof, Bratek Józef i Giemza Anna.
 6. Bóg zapłać za dzisiaj złożone ofiary na cele inwestycyjne oraz 150 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 500 zł. pewnej rodzinie ze Szczepanowa i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane bezpośrednio na konto bankowe.
 7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich. Zapraszamy również do naszego sklepiku Sanktuaryjnego, w którym możemy nabyć dewocjonalia, albumy i pamiątki z okazji I Komunii Świętej i Bierzmowania.
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Barbara Turlej, l. 68, zam. w Mokrzyskach oraz śp. Elżbieta Kozłowska, l. 88, zam. w Wokowicach. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 15.00 w Kościele św. Stanisława BM na cmentarzu. Rożeniec o godz. 14.30. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – Rok B – 21 kwietnia 2024 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  * Dziś po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 15.30.
 2. W tygodniu:
  – we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa, głównego Patrona Polski;
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne i próbę; po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej;
  – w czwartek – święto św. Marka Ewangelisty; od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa oraz procesja połączona z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo pól; po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej; o godz. 19.00 próba chóru sanktuaryjnego, zapraszamy nowych chętnych;

  – w niedzielę – modlitwa za kierowców; w tym dniu błogosławieństwo pojazdów;
 3. Za tydzień będziemy gościć dwóch niepełnosprawnych chłopców, którzy podczas każdej Mszy św. ubogacą śpiewem liturgię. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia ich rehabilitację poprzez zakup płyt.
 4. Za dwa tygodnie, 5 maja w naszym Sanktuarium rozpoczniemy tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława BM – naszego Rodaka, rozważając hasło: „Czerpiąc z dziedzictwa św. Stanisława, uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W czasie tegorocznego odpustu będziemy wspominać 25 rocznicę: kanonizacji św. Kingi, Pani Ziemi Sądeckiej i wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej. Program odpustu umieszczony jest na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie. Zapoznajmy się z programem, aby uczestniczyć w przygotowanych nabożeństwach. Otrzymaliśmy zgodę ks. Biskupa Ordynariusza na przekazanie relikwii z Klasztoru SS. Klarysek ze Starego Sącza. Uroczyste wprowadzenie w sobotę 11.05. podczas procesji z miejsca Narodzenia św. Stanisława.
  * Poszczególne miejscowości jak co roku przygotowują dekorację zgodnie z decyzjami podjętymi w czasie spotkania Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich do wielkodusznego włączenia się w troskę o piękno naszego Sanktuarium. Dokładne terminy sprzątań i prac przekażemy przedstawicielom Rady Duszpasterskiej.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Bednarz Radosław, Kacper i Jakub, Dudek Grażyna i Łucja, Bieniek Dorota, Wolsza Beata, Bukowiec Monika, Chmielarz Agnieszka i Antoni, Skalska Janina.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Szatkowski, Piwowarczyk, Łopatka, Czernik, Buchalski, Sacha, Kalarus, Grocholska, Jurgała, Bratek, Turlej, Giemza.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 400 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 500 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk i wszystkim Parafianom za ofiary przekazane szczególnie w tym tygodniu bezpośrednio na konto bankowe. Za tydzień składka na cele inwestycyjne prowadzone przy naszym Sanktuarium.
 7. Zachęcamy do lektury naszego kwartalnika „Pasterz”, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Henryk Koczwara, l. 64, zam. w Sterkowcu oraz śp. Marek Reczek, l. 63, pochodzący z Przyborowa – Zastawia, zam. w Mokrzyskach, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 w parafii w Mokrzyskach. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna – Rok B – 14 kwietnia 2024 r.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  * Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. o godz. 15.30.
  * Również dzisiaj o godz. 17.00 w parafii św. Pawła w Bochni będzie miała miejsce peregrynacja Relikwii bł. Rodziny Ulmów. O godz.18.00 uroczysta Msza święta. Po Eucharystii czuwanie i modlitwa indywidualna. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tych uroczystościach, modląc się w obronie poczętego życia.
 2. W tygodniu:
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej;
  – w czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa,
  – w piątek – o godz. 19.00 próba chóru sanktuaryjnego. Zapraszamy nowych chętnych na spotkanie organizacyjne;
  – w niedzielę – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. W prezbiterium kościoła długoszowskiego do końca miesiąca prezentowana jest wystawa ręcznie wykonanych obrazów o tematyce paschalnej autorstwa naszej parafianki p. Marii Zych.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Skurnóg Marta, Babraj Małgorzata, Godzik Anna, Warmuz Andrzej, Żurek Stanisław, Żurek Michał, Łukasiewicz Agnieszka, Taraszka Joanna.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Godzik, Lambert, Biedroń, Biedroń, Bednarz, Dudek, Bieniek, Wolsza, Nawalaniec, Chmiel, Glonek, Bukowiec, Chmielarz.
 5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 270 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 500 zł. pewnej osobie z Wokowic i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 6. Zachęcamy do lektury naszego kwartalnika „Pasterz”, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Ciszkowicz, l. 76, zam. w Łękach. Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna – Rok B – 07 kwietnia 2024 r. – Niedziela Bożego Miłosierdzia

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest świętem patronalnym Caritas. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  * Przy tej okazji kierujemy wdzięczność wobec wszystkich Pań z naszego Caritas, za pełną poświęcenia posługę na rzecz ubogich i potrzebujących z naszej parafii oraz za przeprowadzenie dzisiejszej zbiórki do puszek.
  * Po południu o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi Grupa Młodzieżowa „EFFATHA”, następnie Msza św. o godz. 15.30.
  * Dziś uroczystość odpustowa w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Ks. Proboszcz zaprasza na sumę odpustową celebrowaną o godz. 11.30
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca; Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  – we wtorek – na godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne uczniów kl. III przygotowujących się do I Komunii św.;
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w czwartek – 11 kwietnia przypada 945 rocz. męczeńskiej śmierci Św. Stanisława BM; od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa, podczas której będziemy się modlić w int. Parafialnego Zespołu Caritas i dzieł przez niego prowadzonych.
  – w sobotę – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej;
  – w niedzielę – Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny; państwowe święto chrztu Polski.
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały Bazylikę. Pracowali: Borowiec Maria, Gawlik Mateusz, Kwinta Mariola, Kwinta Paweł, Bratek Maria, Stróżak Monika i Tobiasz, Pikulska Alicja, Chwał Ewa, Gałek Patryk i Kacper, Ćwioro Barbara, Woda Bogumiła, Rogóż Magdalena, Giemza Urszula.
  * W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Skurnóg, Babraj, Bratek, Godzik, Dobrogowski, Warmuz, Kołodziej, Skalski, Żurek, Żurek, Żurek, Woda.
 4. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 15 501, 30 zł. oraz 390 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 500 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 150 euro pewnej rodzinie z Przyborowa i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe. Dziękujemy również za złożone ofiary do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 5. Zachęcamy do lektury naszego kwartalnika „Pasterz”, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lucyna Urbańska, l. 80, zam. w Łękach, śp. Stanisław Piekarczyk, l. 88, zam. w Sterkowcu śp. Stanisław Słowik, l. 64, zam. w Mokrzyskach, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Różaniec o godz. 13.30 oraz śp. Czesław Mazur, l. 70, zam. Porzecze, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00. Różaniec o godz. 12.30. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, zapewniając o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Poniedziałek Wielkanocny – Rok B – 01 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 15.30 Msza św.
 2. W tygodniu:
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w czwartek – I czwartek miesiąca; od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, nowenna do św. Stanisława BM i Msza św. nowennowa;

  – w piątek – I piątek miesiąca; na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas VIII. Po nabożeństwie próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obecność kandydatów wraz z rodzicami obowiązkowa.
  * Z racji przeżywanej oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  – w sobotę – I sobota miesiąca; Diecezjalne Święto Caritas. Diecezjalne uroczystości w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 10.30, w których wezmą udział przedstawiciel naszego Caritas Parafialnego. Gratulujemy Paniom nagrodzonym za prowadzone dzieła miłosierdzia w naszej parafii.
  * o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe.
  – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał Siostrze Faustynie, że kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Naszym przygotowaniem do tej niedzieli będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego odprawiana w naszej w Bazylice po wieczornej Mszy św. Wiernych zachęcamy do odmawiana w swoich domach Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  * o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, którą poprowadzi Grupa Młodzieżowa „EFFATHA”;
  * w tym dniu uroczystość odpustowa w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Ks. Proboszcz zaprasza na sumę odpustową celebrowaną o godz. 11.30. 
 3. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Wokowic, którzy przygotowali Bazylikę do Świąt Wielkanocnych, Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za przystrojenie naszej Bazyliki kwiatami. Dziękujemy Druhnom i Druhom z OSP: z Łęk, Mokrzysk, Wokowic i Szczepanowa oraz Wojom św. Stanisława za zorganizowanie warty przy Grobie Pańskim. Dziękujemy także: niosącym baldachim, feretrony i chorągwie; pani Marii za oprawę muzyczną podczas Triduum; panu Kościelnemu za ogrom pracy wykonywanej codziennie, szczególnie w Wielkim Tygodniu; Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej; Liturgicznej Służbie Ołtarza: Ceremoniarzom, Lektorom i Ministrantom za piękną celebrę liturgii; Dziewczynkom z DSM za ich obecność; Rycerzom Kolumba.
  * Serdecznie dziękuję Kapłanom: ks. prał. Władysławowi Pasiutowi, ks. kan. Krzysztofowi Pietrasowi, ks. prał. Zbigniewowi Wielgoszowi, ks. Łukaszowi Gładkiemu za pomoc w spowiedzi przedświątecznej i głoszone Słowo Boże.

  * Przede wszystkim dziękuję Wam drodzy Parafianie za tak liczny udział w Triduum Paschalnym i procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać!
 4. Z okazji świąt otrzymaliśmy wiele życzeń, za które bardzo serdecznie dziękujemy: Księżom Arcybiskupom, Biskupom, Urzędom: Powiatowemu i Miejskiemu, różnym Firmom, Instytucjom Państwowym, Dyrekcjom Szkół oraz Parafianom, za przesłane nam życzenia świąteczne, listownie, pocztą elektroniczną, czy SMS-owo. Wszystkim wyrażamy naszą wdzięczność za życzliwość do nas kapłanów.
 5. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przystrojenie Bazyliki kwiatami mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Borowiec, Gawlik, Kwinta, Kwinta, Bratek, Stróżak, Bratek, Halik, Pikulski, Chwał, Gałek, Ćwioro, Woda, Rogóż.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 320 zł. Róży im. św. Heleny (zel. Maria Kołodziej), 300 zł. Róży im. św. Faustyny Kowalskiej (zel. Zofia Flądro) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe. Dziękujemy również za duchowe i materialne wsparcie katolickich uczelni w naszej Ojczyźnie, które wspieramy dzisiaj ofiarami składanymi na tacę.
 7. Zachęcamy do lektury naszego kwartalnika „Pasterz”, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Borowiec, l. 71, zam. w Mokrzyskach, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Różaniec o godz. 14.30. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. Wszystkim Parafianom, Rodakom i Gościom życzymy: pięknego i błogosławionego przeżywania drugiego dnia świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech spotkanie z Jezusem, stanie się dla nas źródłem prawdziwego pokoju i radości, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego w świecie. Niech Zmartwychwstały Pan, obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, udzielając potrzebnych łask!

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkiego Postu – Rok B – 24 marca 2024 r. – Niedziela Męki Pańskiej 

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową oraz zakończenie rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ks. Maciejowi Stabrawie, za głoszone do nas z mocą Słowo Boże i za świadectwo swojego posługiwania kapłańskiego.
  * Dziś po południu o godz. 14.30 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
 2. W wielkim tygodniu:
  – we wtorek – dzień spowiedzi p
 3. fialnej; spowiedź będzie wg. następującego porządku:
  * o godz. 8.00 Msz św., od godz. 8.30 do godz. 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00.

  * od godz. 14.30 do godz. 16.00, od godz. 16.30 do godz. 18.00, następnie Msza św. i od godz. 18.30 do godz. 19.30. Bardzo prosimy, aby ten czas zostawić dla tych, którzy wrócą z pracy czy też przyjadą z zagranicy.
  – w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW  W  CZASIE  TRIDUUM  SACRUM
  –  W WIELKI CZWARTEKDzień Eucharystii i Kapłaństwa.
  * W Katedrze w Tarnowie o godz. 9.00 pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza będzie celebrowana Msza Święta Krzyżma, podczas której zostaną poświęcone oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

  * W naszej Bazylice Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  W WIELKI PIĄTEKDzień męki i śmierci Pana Jezusa.
  * W tym dniu Kościół nie celebruje Mszy św. Wierni trwają na modlitwie, której towarzyszy skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa.
  * W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.

  * Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy w ciągu całego dnia.
  * Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, pół godz. wcześniej Droga Krzyżowa. Za adorację krzyża można uzyskać odpust zupełny. Po Komunii Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00.
  – od godz. 22.00 – adoracja dla rodzin, którą poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich;
  – od godz. 23.00 – adoracja dla młodzieży, którą poprowadzi Apostolska Grupa Młodzieżowa.
  * Ofiary składane przy adoracji krzyża, są przeznaczone na wsparcie chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Prosimy dzieci o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną.
  * Zachęcamy do przystrojenia krzyży w naszych domach i krzyży przydrożnych.
  * Strażaków i Wojów św. Stanisława, prosimy o objęcie warty honorowej przy Grobie Pana Jezusa w piątek i w sobotę, a w czasie procesji rezurekcyjnej o niesienie baldachimu i chorągwi.
  * W Wielki Piątek każdego dorosłego katolika od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły i abstynencja, a od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  – W WIELKĄ SOBOTĘ – całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.30.
  * Centralnym miejscem życia religijnego każdej wspólnoty parafialnej jest kościół parafialny, o czym przypomniał nam w ostatnim liście ks. Biskup Ordynariusz. W tym duchu błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie wyłącznie w naszej Bazylice od godz. 9.00 – 12.00, co pół godziny. Zachęcamy do potrzymania tradycji, aby na błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny przyjść z całymi rodzinami, pozostając na wspólna adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w grobie.
  * Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy, aby na to nabożeństwo przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  – W poranek Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczysta procesja rezurekcyjna, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Prosimy przygotować obrazy, figury, feretrony, chorągwie i baldachim. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do udziału w procesji i dzwonienia.
 4. Informujemy, że sakrament chrztu św., będzie udzielany w drugi dzień świąt o godz. 11.00.
 5. Porządkując groby naszych bliskich zmarłych, prosimy o podtrzymanie tradycji, aby zużyte plastiki i szkło ze zniczy zabierać do domu i oddawać wraz ze śmieciami segregowanymi.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Dubiel Małgorzata, Mroczek Zdzisław, Kalarus Józef, Cisak Krystyna, Wawryka Sabina, Zachara Iwona i Wiktoria, Hajduk Maja, Kostrzewa Jadwiga, Starsiak Ewa, Sorota Jacek, Kszyształ Natalia, Kuras Ewa, Julia i Karol.
  * Dziękujemy panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy Sanktuarium: p. Kazimierzowi, p. Andrzejowi z synem Kamilem, a szczególnie p. Jackowi.

  * W tym tygodniu prosimy mieszkańców Wokowic o wystrój naszej Bazyliki na czas Świąt. Sprzątanie będzie w środę od godz. 9.00.
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 420 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 260 zł. Róży im. św. Piotra Apostoła (zel. Piotr Kołodziej) 200 zł. pewnej rodzinie ze Szczepanowa, 120 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
  * Ofiary na tacę z Niedzieli Zmartwychwstania będą przeznaczone na cele inwestycyjne. Polecamy tę wspólna troskę o Bazylikę i Sanktuarium hojnej pamięci wszystkich parafian.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Styrna, l. 83, zam. w Wokowicach oraz śp. Jerzy Durlak, zam. w Mokrzyskach, którego pogrzeb będzie 3 kwietnia w Bochni. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenie społeczne:

 1. Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych ogłasza nabór uczniów niepełnosprawnych intelektualnie na rok szkolny 2024/2025 do Szkoły Podstawowej Specjalnej, Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz Oddziałów Rewalidacyjno – Wychowawczych. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Ośrodka (www.jadowniki.caritas.pl)

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu – Rok B – 17 marca 2024 r.

 1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś do Wielkiego Piątku, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
  * Dziś po południu o godz. 14.30 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św. Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakr. bierzmowania, którzy otrzymają krzyże.
 2. W tygodniu:
  – we wtorek – uroczystość św. Józefa; na wieczorną Mszę św. zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  – w środę – rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które będzie głosił ks. mgr Maciej Stabrawa – student homiletyki na KUL-u.
  Program rekolekcji wielkopostnych jest udostępniony na  stronie  internetowej  parafii.

Środa – 20 marca 2024 r.

18.00     –   Msza święta na rozpoczęcie rekolekcji z nauką ogólną dla wszystkich.
–   Spektakl pt. „Dlaczego?” w wykonaniu DSM i ministrantów.

Czwartek – 21 marca 2024 r.

  8.00     –   Msza święta z nauką dla wszystkich.
10.00     –   Nauka rekolekcyjna dla dzieci szkolnych.
16.00     –   Msza święta z nauką dla seniorów z namaszczeniem chorych.
17.30     –   Adoracja Najświętsze Sakramentu w ciszy.
18.00     –   Msza święta z nauką dla wszystkich.

Piątek – 22 marca 2024 r.

  8.00     –   Msza święta z nauką dla wszystkich.
10.00     –   Droga krzyżowa i nauka rekolekcyjna dla dzieci szkolnych.
18.00     –   Msza święta z nauką dla wszystkich.
19.00     –   Droga krzyżowa ulicami parafii.
21.00     –   Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK): Szczepanów – Wał Ruda.

Sobota – 23 marca 2024 r.

  8.00    –    Msza święta z nauką dla wszystkich.
 9.00    –    Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
16.00    –    Msza święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkolnych z rodzicami.
18.00    –    Msza święta z nauką dla wszystkich.
19.00    –    Nauka rekolekcyjna dla młodzieży studiującej i pracującej.

Niedziela Palmowa  –  24 marca 2024 r. – Zakończenie rekolekcji

6.30   –    Msza święta z nauką dla wszystkich.
8.00   –    Msza święta z nauką dla wszystkich.
9.30   –    Msza święta z nauką dla młodzieży.
11.00   –    Msza święta z nauką dla dzieci z rodzicami.
–    Procesja z palmami.
14.30   –   Droga krzyżowa.
15.00   –   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
–    Msza święta bez kazania.

 1. Informujemy, że spowiedź wielkopostna w naszej Parafii będzie w wielki wtorek.
 2. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm i procesja na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o własnoręczne wykonanie palm, które będziemy świecić także na pozostałych Mszach św. Tradycyjnie ofiary z przyszłej niedzieli to jałmużna postna na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Zapraszamy Parafian, dzieci szkolne, młodzież oraz starszych do udania się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy ze Szczepanowa do Wał-Rudy, w piątek 22 marca br. o godz. 21.00. Materiały do rozważań poszczególnych stacji można pobrać z ogólnopolskiej strony EDK. Również jest możliwość przejścia EDK z Jasienia. Jest wyznaczonych do wyboru 6 tras. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
 4. Wraz z Caritas Parafialną, prosimy o składania zakupionych produktów do koszy wystawionych w sklepach i Bazylice. Bóg zapłać za wszelką życzliwość w tym względzie.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Lisak Kinga, Filipowski Wacław, Zachara Marta, Banaś Justyna, Dąbrówka Janusz i Małgorzata, Brzeska Bogumiła, Dąbrówka Mirosław i Wioletta, Radecka Joanna, Mroczek Damian, Kostrzewa Małgorzata i Filip, Zachara Ewa, Mularz Anna.
  * W tym tygodniu prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Szlachta, Dubiel, Mroczek, Mroczek, Kalarus, Cisak, Wawryka, Zachara, Kostrzewa, Hajduk, Pasula, Gładki, Starsiak, Sorota, Krzyształ, Gładki, Gładki, Kuras.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 530 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 600 zł. pewnej rodzinie ze Szczepanowa, 300 zł. Róży im. św. Jana Pawła II (zel. Bożena Cisak) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Cholewa, l. 85, zam. w Łękach. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – Rok B – 10 marca 2024 r.

 1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu, nazwaną Laetare, czyli radości.
  * Po południu o godz. 14.30 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.

  * Dziś po Mszy św. popołudniowej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i redakcji „Pasterza”.
 2. W tygodniu:
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  – w czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM;
  – w piątekdroga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, po niej Msza święta. Droga krzyżowa dla młodzieży i starszych o godz. 17.30, po niej Msza święta.
  – w sobotę – 15 min. przed raną i wieczorną Mszą św. zapraszamy na śpiew Godzinek; od godz. 9:00 kurs „BENIAMIN” prowadzony przez Wspólnotę „Galilea” dla uczniów kl. III przygotowujących się do I Komunii Św.
  – w niedzielę – na godz. 14.30 na drogę krzyżową zapraszamy kandydatów do sakr. bierzmowania, którzy otrzymają krzyże.
 3. Na cmentarzu został zamontowany zniczomat przez fundację Viribus Unitis wspierającą niepełnosprawnych. Pozyskany dochód ze sprzedaży wkładów jest w całości przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, głównie głuchoniemych.
  * Przy tej okazji przypominamy, by liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu. Prosimy o podtrzymanie tradycji, aby zużyte plastiki i szkło ze zniczy zabierać do domu i oddawać wraz ze śmieciami segregowanymi.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Król Karolina, Bogusz Amelia, Witek Anna, Kocoł Dawid i Marta, Pasula Janina, Chudyba Stanisława, Masłoń Aneta, Dynak Maria, Dynak Renata, Wolsza Ewa, Brzezińska Ewa, Flądro Zofia.
  * W tym tygodniu prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Lisak, Woda, Filipowski, Zachara, Banaś, Dąbrówka, Brzeski, Dąbrówka, Radecki, Mroczek, Kostrzewa, Zachara, Mularz.
 5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 330 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 300 zł. Róży im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus (zel. Maria Dziadoń), 200 zł. Róży im. św. Marty (zel. Anna Koczwara), 300 zł. Róży im. bł. Salomei (zel. Beata Kos), 300 zł. Róży im. św. Szarbela (zel. Wojciech Zachara), 200 zł. pewnej osobie ze Szczepanowa i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Małgorzata Skalska, l. 44, zam. w Buczu oraz śp. Alicja Kądziołka, l. 56, zam. w Szczepanowie. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia społeczne:

 1. Sołtysi informują, że w nadchodzącym tygodniu – do 15 marca włącznie – przyjmować będą wpłaty podatku. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w poszczególnych sołectwach oraz na ich stronach internetowych.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu – Rok B – 03 marca 2024 r.

 1. Po południu o godz. 14.30 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  * Dziś Caritas Parafialna rozprowadza baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny w umownej ofierze 10 zł. Tradycyjnie w Bazylice i w sklepach na terenie parafii zostały wystawione kosze, do których możemy składać zakupione produkty przeznaczone na paczki dla potrzebujących i seniorów z naszej parafii.
 2. W tygodniu:
  – w poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza;
  – we wtorek – po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas;
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  – w czwartek – I czwartek miesiąca; od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM;
  – w piątekdroga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, po niej Msza święta. Droga krzyżowa dla młodzieży i starszych o godz. 17.30, po niej Msza święta. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kobiet. Serdecznie zapraszamy.
  – w niedzielę – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Józefa. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i redakcji „Pasterza”.
 3. W czwartek o godz. 16.00 wyjazd młodzieży kl. VIII na rekolekcje przed sakr. bierzmowania do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.
 4. Zachęcamy, aby przy rozliczeniu podatku rocznego 1,5% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły podane są na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Zych Fabian, Koczwara Aneta, Lis Wiesława, Kądziołka Krystyna, Kądziołka Sabina, Migda Barbara, Ciuruś Dorota, Borowiec Krystyna, Borowiec Marcin, Chudyba Małgorzata, Bujak Grażyna i Andrzej, Szatkowska Ewelina, Woda Teresa, Kardas Justyna.
  * W tym tygodniu prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Szczęch, Król, Witek, Wolak, Kocoł, Pasula, Chudyba, Masłoń, Dynak, Dynak, Wolsza, Wolsza, Brzezińska.
 6. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na tacę na cele inwestycyjne w kwocie 12 780 zł. oraz 310 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 400 zł. pewnej osobie ze Szczepanowa, 300 zł. Róży im. św. Agnieszki (zel. Krystyna Sarlej), 300 zł. Róży im. św. Maksymiliana (zel. Ryszard Żurek), 300 zł. Róży im. św. Rafała (zel. Stanisław Misina) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 7. Zapraszamy Parafian, dzieci szkolne, młodzież oraz starszych do udania się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy ze Szczepanowa do Wał-Rudy, w piątek 22 marca br. o godz. 21.00. Materiały do rozważań poszczególnych stacji można pobrać z ogólnopolskiej strony EDK. Również jest możliwość przejścia EDK z Jasienia. Jest wyznaczonych do wyboru 6 tras. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
 8. Zapraszamy chętnych mężczyzn do podjęcia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Kandydaci proszeni są, aby skontaktować się z ks. Proboszczem.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Gościa Historia Kościoła oraz innych czasopism katolickich.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Aniela Słabaś, l. 87, zam. w Wokowicach oraz śp. Maria Dziadowiec, l. 71, zam. w Łękach. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia społeczne:

 1. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach informuje, że od 1 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Wnioski o przyjęcie dziecka można pobrać w oddziale przedszkolnym lub ze strony internetowej szkoły.

Podsumowanie spotkania PRD i PRE

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej podjęliśmy następujące tematy:

 1.  Podsumowanie roku 2023
 2. Refleksje po wizycie duszpasterskiej:
  –  konieczność częstej Adoracji Najświętszego Sakramentu;
  –  obsługa muzyczna w czasie liturgii;
  –  Cmentarz – zapewnienie bezpieczeństwa poprzez zadbanie o drzewa;
  –  miejsca parkingowe pod kościołem i na cmentarzu;
  –  kondycja finansowa parafii na podstawie sprawozdania do Kurii Diecezjalnej 
 3. Wprowadzenie Mszy św. nowennowych za Ojczyznę i w naszych potrzebach. Przygotowywane są specjalne kartki do wpisywania intencji, można ją również zamówić w kancelarii.
 4. Wielki Post – rekolekcje: parafialne i szkolne w dniach od 20 – 24 marca. Spowiedź parafialna w Wielki Wtorek 26 marca br., według schematu ze spowiedzi adwentowej.
 5. Wielkanoc – Triduum Sacrum, Wigilia Paschalna, Niedziela Zmartwychwstania, Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 6. Przygotowanie do Odpustu ku czci św. Stanisława – od 4 – 12 maja 2024 r.; poprzedzone majówką przy Kaplicy Narodzenia, 4 maja br., o godz. 20.00. Dekoracje odpustowe w poszczególnych częściach naszej parafii.
 7. Przygotowanie do wydarzenia – wprowadzenie relikwii św. Kingi do naszego sanktuarium. 25. lat od kanonizacji św. Kingi i obecności św. Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej.
 8. Inne inicjatywy duszpasterskie np. przygotowanie do przyszłorocznych misji parafialnych.
 9. „Kropla dla św. Stanisława” – projekt i jego promocja. Drobnymi i systematycznymi ofiarami wypełniamy studnię finansową naszego Sanktuarium.
 10. Dostępny jest dyżurny numer komórkowy: 506 450 008.
 11. Powołanie dwóch nowych członków Rady Ekonomicznej. 

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu – Rok B – 25 luty 2024 r.

 1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu na krańce ziemi.
  * Po południu o godz. 14.30 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
 2. W tym tygodniu:
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy; po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej;

  – w czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM; po Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej;
  – w piątek – I piątek miesiąca; droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, po niej Msza święta. Droga krzyżowa dla młodzieży i starszych o godz. 17.30, po niej Msza święta.
  * W sposób szczególny zapraszamy uczniów kl. VII i VIII na spotkanie formacyjne i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przygotowane przez Grupę Młodzieżową „EFFATHA”. Młodzież kl. VIII otrzyma po nabożeństwie modlitewniki. Obecność obowiązkowa.
  – w sobotę – I sobota miesiąca; na godz. 10.15 zapraszamy chętne dziewczynki na spotkanie formacyjne Dziewczęcej Służby Maryjnej; o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe.
  * od godz. 8:30 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.
 3. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i w piątek od godz. 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie rozprowadzać baranki oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Tradycyjnie w Bazylice i w sklepach na terenie parafii zostaną wystawione kosze, do których możemy składać zakupione produkty przeznaczone na paczki dla potrzebujących.
 5. Informujemy narzeczonych, że w naszym dekanacie będzie przeprowadzona weekendowa Katechizacja Przedmałżeńska (tzw. Kurs). Rozpocznie w sobotę, 2 marca o godz. 15.00 w Borzęcinie Górnym.
 6. Zachęcamy, aby przy rozliczeniu podatku rocznego 1,5% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły podane są na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.
 7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Caban Renata, Jamrożek Monika, Cisak Renata, Moneta Agata, Pagacz Marta, Gawęda Leszek, Król Andrzej, rodzina Prokop, Przybyło Dominik, Przybyło Stanisław, Przybyło Wiktoria.
  * W tym tygodniu prosimy mieszkańców Mokrzysk, rodziny: Zych, Marcinkiewicz, Koczwara, Lis, Kądziołka, Ciuruś, Przybyło, Borowiec, Borowiec, Kargol, Bujak, Szatkowski
 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na cele inwestycyjne oraz 300 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 330 zł. Róży im. św. Krzysztofa (zel. Marek Łukasiewicz), 300 zł. Róży im. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej ( zel. Stanisława Wielgosz), 150 zł. Róży im. św. Teresy z Avilla (zel. Stanisława Bujak), 120 zł. Róży im. bł. Marceliny Darowskiej (zel. Maria Latocha) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra oraz innych czasopism katolickich.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

Ogłoszenia społeczne:

 1. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Szczepanowie informuje, że od 26 lutego do 11 marca br. odbywać się będą zapisy do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Rodzice lub prawni opiekunowie składają w sekretariacie przedszkola dokumenty, które można znaleźć na stronie internetowej lub wypełnić bezpośrednio w przedszkolu.
 2. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Sterkowcu prowadzi nabór do pierwszej klasy i przedszkola. Rekrutacja trwa do 11 marca br.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – Rok B – 18 luty 2024 r.

 1. Dzisiaj po południu o godz. 14.30 droga krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
 2. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, po niej Msza święta. Droga krzyżowa dla młodzieży i starszych o godz. 17.30, po niej Msza święta. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 3. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 4. Informujemy narzeczonych, że w naszym dekanacie będzie przeprowadzona weekendowa Katechizacja Przedmałżeńska (tzw. Kurs), która będzie trwał od 02-09 marca br. w Borzęcinie Górnym. Rozpocznie w sobotę, 2 marca o godz. 15.00.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 6-10 czerwca 2024 r. Program oraz zapisy
  w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Zachęcamy, aby przy rozliczeniu podatku rocznego 1,5% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły podane są na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.
 7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Bryś Monika, Przybyło Dariusz, Biernat Marta, Łękawska Helena, Przybyło Sławomir, Lubowiecka Anna, Król Małgorzata, Wodka Anna, Wejman Dariusz i Matylda, Mamica Dawid.
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Caban, Jamrożek, Cisak, Moneta, Pagacz, Gawenda, Kózka, Król, Prokop, Przybyło, Przybyło, Przybyło.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 280 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 400 zł. pewnej osobie z Mokrzysk, 200 zł. pewnej osobie z Mokrzysk i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
  * Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne prowadzone przy naszym Sanktuarium.
  * W imieniu wspólnoty seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tace.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra oraz innych czasopism katolickich.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Barbara Górecka zd. Wszołek, l. 66, zam. w Zabrzu, pochodząca z naszej parafii. Msza pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 14.00. Różaniec o godz. 13.30. Polećmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia społeczne:

 1. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Szczepanowie informuje, że od 26 lutego do 11 marca br. odbywać się będą zapisy do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Rodzice lub prawni opiekunowie składają w sekretariacie przedszkola dokumenty, które można znaleźć na stronie internetowej lub wypełnić bezpośrednio w przedszkolu.
 2. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Sterkowcu prowadzi nabór do pierwszej klasy i przedszkola. Rekrutacja trwa do 11 marca br.
 3. Sołtysi informują, że w nadchodzącym tygodniu wydawane będą nakazy płatnicze z możliwością wpłaty przy odbiorze nakazu. Szczegóły na tablicach ogłoszeń w poszczególnych sołectwach.
  * Sołtys wsi Sterkowiec po odbiór nakazów podatkowych na 2024 r. zaprasza: w niedzielę 18.02. od godz. 08:00-13:00, w poniedziałek 19.02. od godz. 08:00-10:00 i od 16:00-18:00 w Biurze Sołtysa ul. Sosnowa 18. W wyżej wymienionych dniach będę również pobierać podatek.
 4. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia sołectwa: Szczepanowa i Sterkowca, że w dniach 19-23 lutego br. oraz sołectwa: Wokowic i Łęk, że w dniach 21-23 lutego br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Zwykła – Rok B – 11 luty 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, złączone z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych z naszej parafii.
 2. Po południu do godz. 15.00 adoracja indywidualna, o godz. 15.00 adoracja dla matek i ojców, podczas której będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory; o godz. 15.3o Msza św. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. Dzisiaj Msza św. i procesja różańcowa do Groty o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. prał. Władysława Pasiuta. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.
 3. Dzisiaj w naszej Bazylice rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne. Jutro i we wtorek będziemy kontynuować nabożeństwo 40 – godzinne. Program adoracji Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie następujący:
  8.00 – Msza św. na rozpoczęcie adoracji;

  9.00 – mieszkańcy Mokrzysk;
  11.00 – mieszkańcy Wokowic i Przyborowa;
  13.00 – mieszkańcy Sterkowca i Łęk ;
  15.00 – mieszkańcy Szczepanowa oraz dzieci szkolne – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
  16:30 – adoracja dla Róż Różańcowych;
  17.30 – Nieszpory Eucharystyczne;
  18.00 – Msza św. na zakończenie adoracji.
  Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa i do osobistej modlitwy.           
 4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach oraz w postawie trzeźwości w okresie Wielkiego Postu. Zobowiązania trzeźwościowe wpiszmy do „Księgi Trzeźwości”, która wystawiona jest na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 5. Kończąc nabożeństwo 40-godzinne, dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 14 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty.
  * Msze św. w naszej Bazylice w Środę Popielcową o godz.: 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
  * W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oraz abstynencja od pokarmów mięsnych. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14-go roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy od 18-go do 60-go roku życia.

  * Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne w naszej diecezji.
 6. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Włączmy się do tej modlitwy całego Kościoła.
 7. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, po niej Msza święta. Droga krzyżowa dla starszych i młodzieży o godz. 17.30, po niej Msza święta.
 8. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w piątek. Po drodze krzyżowej o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił. ks. prał. Władysław Pasiut. Po nabożeństwie Gorzkich Żali Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.
 9. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, a w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za przeżycie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 10. W piątek 1 marca w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się pierwsza w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.
 11. W parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku, 16 lutego będzie modlitewne czuwanie w int. naszej Ojczyzny – „Noc przebłagania za Polskę”. Rozpoczęcie o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Zakończenie o godz. 24.00 Eucharystią.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 6-10 czerwca 2024 r. Program oraz zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy, aby przy rozliczeniu podatku rocznego 1,5% przekazać na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława w Szczepanowie lub Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły podane są na specjalnych ulotkach Caritasu i Stowarzyszenia.
 14. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Borowiec Eugeniusz, Wilk Ewa, Pacura Klaudia, Pietras Dagmara, Reczek Renata, Reczek Piotr i Izabella, Kozub Stanisław i Agnieszka, Dumara Joanna, Klich Weronika, Dziedzic Krystyna i Jolanta, Sambor Kazimierz, Filipowska Agata, Szatkowska Małgorzata.
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Bryś, Przybyło, Fundalski, Biernat, Łękawska, Przybyło, Lubowiecki, Uznański, Kózka, Król, Wodka, Wejman, Mamica, Korbaś.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 410 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 1000 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 500 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 300 zł. Róży im. św. Gabrieli (zel. Anna Koczwara), 300 zł. Róży im. św. Pawła Apostoła (zel. Anna Polek) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
  * Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchownej w Tarnowie. W imieniu wspólnoty seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra oraz innych czasopism katolickich.
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Baniak, l. 86, zam. w Mokrzyskach, śp. Julian Pasula, l. 86, zam. w Mokrzyskach, śp. Danuta Górka, l. 76, zam. w Szczepanowie. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia społeczne:
19. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie informuje, że od 5 lutego do 4 marca br. odbywać się będą zapisy do klasy pierwszej tutejszej szkoły na rok szkolny 2024/2025. Rodzice lub prawni opiekunowie składają w sekretariacie szkoły dokumenty, które można znaleźć na stronie internetowej lub wypełnić bezpośrednio w sekretariacie.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła – Rok B – 04 luty 2024 r.

 1. W miesiącu lutym pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i konających.
 2. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 15.30 Msza św.
 3. W tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – św. Agaty, dziewicy; błogosławieństwo chleba, soli oraz wody;

  – we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.; w tym dniu przypada 8 rocz. święceń biskupich, ks. bpa Leszka Leszkiewicza – bp. pomocniczego;
  * Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Eucharystię i spotkanie formacyjne wraz z rodzicami.
  – w środę – o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM.
  – w sobotę – św. Scholastyki, dziewicy.
   w niedzielę – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, złączone z obchodami Światowego Dnia Chorych.
  Kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej zaprasza do nawiedzenia Sanktuarium Groty NMP z Lourdes. W niedzielę Msza św. i procesja różańcowa do Groty o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. prał. Władysława Pasiuta. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie i procesji.

  * W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:
  * Na Mszy św. o godz. 6.30  i  8.00 – adoracja ogólna dla wszystkich;
  * Na Mszy św. o godz. 9.30 – adoracja dla młodzieży, zapraszamy młodzież na tę Mszę św.;
  * Na Mszy św. o godz. 11.00 – adoracja dla dzieci oraz indywidualna do godz. 15.00;
  * Od godz. 15.00 – adoracja dla matek i ojców, podczas której będzie: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory i o godz. 15.3o Msza św. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 4. Informujemy Parafian, że w ubiegłym tygodniu podczas wspólnego kolędowania „Pożegnanie żłóbka”, ks. prał. Władysław Pasiut otrzymał honorową odznakę Primus in Agendo („Pierwszy w działaniu”), którą przyznała p. Dorota Bojemska, minister rodziny i polityki społecznej w trzecim rządzie Mateusza Morawieckiego. Odznakę wręczyła p. Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka na Sejm RP. Ks. prał. Władysławowi Pasiutowi gratulujemy tego szczególnego wyróżnienia.
 5. W miniony czwartek zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny rodzin naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość, za wszystkie sugestie i rozmowy oraz podwożenie i odwożenie po zakończonej kolędzie. Dziękujemy szczególnie za wspólną troskę o naszą Parafię i Sanktuarium. Wiele z podjętych tematów wpisuje się w plany duszpasterskie i gospodarcze, które z Boża pomocą pragniemy realizować. Bóg zapłać również za złożone ofiary. Wdzięczni za Waszą życzliwość, zapewniamy o naszej modlitwie.
 6. Dziękujemy Paniom z parafialnej Caritas za przygotowane upominki dla naszych chorych, które zostały im przekazane w z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorych. Bóg zapłać!
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 6-10 czerwca 2024 r. Program oraz zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Żurek Józef, Brzezińska Jolanta, Koniarz Monika, Seidler Teresa, Piwowarski Krzysztof i Hubert, Marek Anna, Rutkowska Joanna.
  * Bardzo serdecznie dziękujemy tym mieszkańcom ze Szczepanowa, którzy pomogli w demontażu szopki w Panteonie i Bazylice oraz wystroju Bożonarodzeniowego. Bóg zapłać!
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Borowiec, Wilk, Pacura, Pietras, Wilk, Reczek, Reczek, Kozub, Dumara, Klich, Sambor, Dziedzic, Filipowska, Szatkowski, Mnich, Mnich.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 9 800 zł., 270 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 1 500 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 500 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 280 zł. Róży im. św. Jana Pawła II (zel. Maria Paprocka), 200 zł. Róży im. bł. Jolanty (zel. Zofia Łyko) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra oraz innych czasopism katolickich.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Styrna, l. 92, zam. w Mokrzyskach. Polecajmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia społeczne:

 1. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie informuje, że od 5 lutego do 4 marca br. odbywać się będą zapisy do klasy pierwszej tutejszej szkoły na rok szkolny 2024/2025. Rodzice lub prawni opiekunowie składają w sekretariacie szkoły dokumenty, które można znaleźć na stronie internetowej lub wypełnić bezpośrednio w sekretariacie.
 2. Sołtys Przyborowa informuje, że rachunki za odbiór odpadów komunalnych będzie można odbierać w dniach 6-8 lutego br. w świetlicy OSP Przyborów od godz. 16.00 do 18.00.
 3. W Ośrodku Zdrowia w Szczepanowie, dn. 15 lutego (czwartek) od godz. 8.30 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
 4. Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do składania wniosków na konserwację kapliczek przydrożnych lub robót budowlanych przy zabytkowych kapliczkach znajdujących się na obszarze Województwa Małopolskiego w ramach programu „Kapliczki Małopolski 2024” . Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
 5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu św. Stanisława BM. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła – Rok B – 28 stycznia 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 15.30 Msza św.
 2. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie „Pożegnanie żłóbka” z Zespołem „Oremus” oraz panami: Jakubem Kądziołką i Konradem Borowcem. Rozważania poprowadzi młodzież ze Szkoły Podstawowej ze Sterkowca. Zapraszamy szczególnie dzieci zaangażowane w tegoroczną kolędę misyjną oraz młodzież klas VII i VIII w ramach spotkania formacyjnego przed sakramentem bierzmowania. Zapraszamy także osoby, które włączyły się w tegoroczną pomoc świąteczną.
 3. W tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;
  – we wtorek
   – 3 rocz. święceń biskupich ks. bp. Artura Ważnego, bp. pomocniczego;

  – w środę – św. Jana Bosko, prezbitera; o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  – w czwartek – I czwartek miesiąca; od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM.
  – w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego. Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
  * Msze Święte w naszej Bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i po południu o godz. 18.00.
  * Święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę, będziemy wspierać materialnie klasztory klauzurowe.

  * 2 lutego przypada 49 rocz. święceń biskupich ks. bp Władysława Bobowskiego, bpa seniora.
  * Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VII i VIII przed sakramentem bierzmowania.
  – w sobotę – św. Błażeja, bpa i męczennika; błogosławieństwo świec i gardła. I sobota miesiąca; nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe na zmianę tajemnic.
  * Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorych kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych w sobotę od godz. 8:30.
 4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i w piątek od godz. 17.00.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Wojtusik Elżbieta, Skupiewska Adelina, Pabian Angelika, Witek Kazimiera i Stanisław, Brożek Bogdan, Oleksyk Wojciech, Karaś Katarzyna i Anastazja, Flądro Jolanta, Flądro Magdalena, Flądro Malwina i Magdalena, Palej Barbara.
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Dudzik, Dudzik, Pasula, Urbaś, Żurek, Chudyba, Brzeziński, Koniarz, Dziegiecki, Seidler, Piwowarski, Kargol, Marek, Rutkowski.
  * Prosimy Parafian ze Szczepanowa o pomoc w demontażu szopki w sobotę o godz. 8.00. Sprzątanie będzie w sobotę około godz. 10.00.
 6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na cele inwestycyjne oraz 300 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 1000 zł. pewnej rodzinie ze Szczepanowa i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 7. Nasz Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 6-10 czerwca br. Cena pielgrzymki: 2 200 zł + 250 euro. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra oraz innych czasopism katolickich.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 10. W Parafii trwa wizyta duszpasterska – tzw. kolęda.

HARMONOGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDA 2023/2024

Poniedziałek – 29 stycznia, godz. 8:30 – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz: ul. Januszowska (obie strony drogi) od Rodziny p. Grocholska do Rodziny Giemza.

ks. Mateusz: ul. Jana Kantego od Rodziny Zachara (ul. Kantego 4) do Rodziny Cisak (Parafialna 50).

Wtorek – 30 stycznia, godz. 14:00 – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz: ul. Wiślana (obie strony drogi) od Rodziny Niedojadło, ul. Kościelna do Rodziny Bąk (ul. Wiślana 2).

ks. Mateusz: ul. Parafialna (obie strony drogi) od Rodziny Gibała, ul. Na Stoku do Rodziny Giemza.

Środa – 31 stycznia – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz, godz. 14:00ul. Parafialna (obie strony drogi) od Rodziny Babraj do Rodziny Starsiak.

ks. Mateusz, godz. 15:00ul. Parafialna (obie strony drogi) od Rodziny Borowiec, ul. Grzybowa i Źródlana do Rodziny Zachara.

Czwartek – 01 luty – MOKRZYSKA – Zakończenie kolędy
ks. Proboszcz, godz. 14:00: ul. Parafialna (jedną stroną drogi) od rodziny Cisak do Rodziny Zych.

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Parafialna (jedną stroną drogi) od Rodziny Lisak do Rodziny Witek.

Ogłoszenia społeczne:

 1. Wójt Gminy Borzęcin ogłasza nabór wniosków na udzielenie dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii i pompą ciepła. Więcej informacji w Urzędzie Gminy Borzęcin oraz na stronie internetowej Gminy.
 2. Urząd Gminy Borzęcin przyjmuje zgłoszenia na bezpłatne użyczenie mieszkańcom przydomowych kompostowników o pojemności minimum 720 litrów, które po upływie terminu obowiązywania umowy staną się własnością właściciela nieruchomości. Osoby zainteresowane otrzymaniem przydomowego kompostownika proszone są w dniach od 22 stycznia do 2 lutego 2024 roku o złożenie ankiety/wstępnej deklaracji na dzienniku podawczym Urzędu Gminy w Borzęcinie lub przesłanie e-mailem na adres: sekretariat@borzecin.pl.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła – Rok B – 21 stycznia 2024 r.

 1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 15.30 Msza św.
 2. W tygodniu wspominamy:
  –  w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  – w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła. W tym dniu będziemy się modlić w int. ks. bp. Stanisława Salaterskiego w 10 rocznicę  święceń biskupich; od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM.
  – w piątek – śś. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  – w sobotę – obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 stycznia na godz. 16.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie „Pożegnanie żłóbka” z Zespołem „Oremus” oraz panami: Jakubem Kądziołką i Konradem Borowcem. Rozważania poprowadzi młodzież ze Szkoły Podstawowej ze Sterkowca. Zapraszamy szczególnie dzieci zaangażowane w tegoroczną kolędę misyjną oraz młodzież klas VII i VIII w ramach spotkania formacyjnego przed sakramentem bierzmowania. Zapraszamy także osoby, które włączyły się w tegoroczną pomoc świąteczną.
 4. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Zwijacz Marta, Tomasik Alicja, Kądziołka Marek i Lucyna, Patuła Maria, Kusiak Anna, Cebula Ireneusz i Teresa, Borowiec Bogumiła.
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Wojtusik, Skupiewski, Pabian, Szerłomski, Witek, Brożek, Oleksyk, Karaś, Flądro, Flądro, Flądro, Pluskwa.
 5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 240 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 100 zł. pewnej rodzinie ze Szczepanowa, 100 zł. Róży św. Kingi (zel. Irena Sikora) i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 6. Nasz Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 6-10 czerwca br. Cena pielgrzymki: 2 200 zł + 250 euro. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
 7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra oraz innych czasopism katolickich.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Zofia Wolnik, l. 66, zam. w Tarnowie, pochodząca z naszej parafii oraz śp. Lidia Baran, l. 82 zam. w Szczepanowie. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 10. W Parafii trwa wizyta duszpasterska – tzw. kolęda.

HARMONOGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDA 2023/2024

Poniedziałek – 22 stycznia, godz. 14:00 – MOKRZYSKA
ks. Proboszczul. Wiślana od Rodziny Sobczyk (obie strony drogi) i ul. Wielgoszówka do Rodziny Siudut.

Wtorek – 23 stycznia, godz. 14:00 – MOKRZYSKA
ks. Proboszczul. Wielgoszówka od Rodziny Radecki oraz (wschodnia strona) ul. Wiślanej do Rodziny Lewandowski.

ks. Mateuszul. Zagrodzka od Rodziny Zachara, ul. Wiślana (zachodnia strona), ul. Rolna do Rodziny Gładki (ul. Wiślana 317)

Środa – 24 stycznia – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz, godz. 14:00: ul. Wiślana (strona zachodnia) od Rodziny Kuryło do Rodziny Panek.

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Wiślana (strona zachodnia) od Rodziny Grochalski do Rodziny Kisiel.

Czwartek – 25 stycznia – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz, godz. 14:00: ul. Pasternik od Rodziny Baniak i (strona wschodnia) ul. Wiślanej do Rodziny Tomasik (ul. Wiślana 218)

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Wiślana (strona wschodnia) i ul. Wspólna od Rodziny Stós do Rodziny Gurgul.

Piątek – 26 stycznia – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz, godz. 14:00: ul. Wiślana (strona zachodnia) od Rodziny Góra, ul. Jeziorańska do Rodziny Szuba

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Wiślana (strona zachodnia) od Rodziny Dudek, ul. Ludowa, a następnie ul. Wiślana (obie strony drogi) od Rodziny Mularz do Rodziny Stokłosa.

Sobota – 27 stycznia, godz. 8:30 – MOKRZYSKA
ks. Proboszcz: ul. Wiślana (strona wschodnia) od Rodziny Kania do p. Piwowarskiej.

ks. Mateusz: ul. Gibałówka i ul. Na Stoku (obie strony drogi) od Rodziny Gibała (ul. Gibałówka 1) do Rodziny Kądziołka.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Zwykła – Rok B – 14 stycznia 2024 r.

 1. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 15.30 Msza św.
 2. Dziś na godz. 16.30 serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny z Orkiestrą Dętą z Uścia Solnego. Zapraszamy szczególnie Rycerzy Kolumba oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które po zakończonym koncercie będzie miało swoje formacyjne spotkanie. Serdecznie zapraszamy!
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  – w środę – św. Antoniego, opata; o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  – w czwartek – w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele i nowenna do św. Stanisława BM.
  – w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.
  – w sobotę – św. Fabiana, papieża i męczennika i św. Sebastiana, męczennika.
  – w niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Módlmy się za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
 4. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji w Tarnowie zaprasza na XIII Forum Formacyjne „Oto Ciało Moje”, które odbędzie się w 20 stycznia 2024 roku na hali sportowo – widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Szczegółowe informacje i zapisy trwają do poniedziałku 15.01 oraz w dniu wydarzenia.
 5. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Sikora Mirosław, Sikora Irena i Józef, Jawor Piotr, Marzec Jan, Kołodziej Joanna, Boryczka Monika i Michał, Mazur Daniel, Kulesza Grażyna, Matys Maria, Siciarz Grzegorz, Lachowska Małgorzata, Pawlina Jakub, Kołodziej Antoni.
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Zwijacz, Tomasik, Kądziołka, Patuła, Kusiak, Podolański, Cebula, Tybon, Cabała, Kądziołka, Palej, Borowiec, Pacura, Reczek.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 12 045, 50 zł. oraz 430 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 200 zł. Róży św. Józefa (zel. Janina Żurek), 200 zł. Róży św. Cecylii  (zel. Halina Gdowska)  i wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe.
 7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra, Promyczka dla dzieci oraz innych czasopism katolickich.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 9. W Parafii trwa wizyta duszpasterska – tzw. kolęda. Jeśli ktoś nie może przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym w wyznaczonym dniu, a pragnie to uczynić, to prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Proboszczem.

HARMONOGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDA 2023/2024

Poniedziałek, 15 stycznia, godz. 8:30 – SZCZEPANÓW
ks. Mateusz: ul. Jana Długosza, domy na Hobocie, część Lubomirskiego od rodziny Waresiak do rodziny Starowicz.

Wtorek, 16 stycznia, godz. 14:00 – SZCZEPANÓW
ks. Proboszcz: ul. Osiedle na Wzgórzu od rodziny Żurek do rodziny Woda.

ks. Mateusz: ul. Łukowa od rodziny Cisak do rodziny Cebula.

Środa, 17 stycznia – SZCZEPANÓW
ks. Proboszcz, godz. 14:00: ul. Przyszkolna od rodziny Flądro do rodziny Żurek.

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Św. Stanisława i Rynek Szczepanowski od rodziny Łoboda do rodziny Wilk.

Czwartek, 18 stycznia – SZCZEPANÓW
ks. Proboszcz, godz. 14:00: Rynek Szczepanowski i ul. ks. Szczepana Kosseckiego od rodziny Pałka do rodziny Łączka.

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Św. Stanisław i ul. Źródlana od rodziny Dadej do rodziny Sambor.

Piątek, 19 stycznia – SZCZEPANÓW
ks. Proboszcz, godz. 14:00: ul. Podlesie (prawa strona) od rodziny Kołodziej do rodziny Sikora.

ks. Mateusz, godz. 15:00: ul. Osiedle Widok i ul. Podlesie (lewa strona) od rodziny Kądziołka do rodziny Kądziołka.

Sobota, 20 stycznia, godz. 8:30 – SZCZEPANÓW
ks. Proboszcz: ul. Pielgrzymów do Rynku Szczepanowskiego i ul. Św. Stanisława od rodziny Dziedzic do rodziny Wilk, od rodziny Woda (w kierunku cmentarza) do rodziny Szuba i (druga strona0 do rodziny Polak.

ks. Mateusz: ul. Św. Stanisława i część ul. Lubomirskiego, Os. Ruchu Oporu oraz 4 rodziny z ul. Gibałówka od rodziny Przybyło do rodziny Moryc.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Chrztu Pańskiego – 07 stycznia 2024 r.

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Nieszpory Eucharystyczne i o godz. 15.30 Msza św.
 2. Zapraszamy na godz. 18.oo w każdą środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w każdy czwartek od godz. 17.30 na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele modląc się za wstawiennictwa św. Stanisława BM. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy w przyszłą niedzielę, 14 stycznia na godz. 16.30, na Koncert Noworoczny z Orkiestrą Dętą z Uścia Solnego, pod batutą Dawida NowakaKoncert jest zorganizowany przez MOK w Brzesku. Na koncert bardzo serdecznie zaprasza Pan Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i Kustosz Sanktuarium w Szczepanowie. Zapraszamy szczególnie Rycerzy Kolumba oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które po zakończonym koncercie będzie miało swoje formacyjne spotkanie. Serdecznie zapraszamy!
 4. Dziękujemy tym rodzinom, które w tym tygodniu porządkowały bazylikę, pracowali: Jankowska Bożena, Kądziołka Daniel, Kądziołka Mateusz i Dorota, Nowak Zygmunt, Urbański Kazimierz.
  * W tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Szczepanowa, rodziny: Sikora, Sikora, Jawor, Marzec, Kołodziej, Piech, Boryczka, Mazur, Kulesza, Juźwik, Wronkowski, Matys, Siciarz, Lachowska, Pawlina.
 5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne: 150 zł. rodzinom sprzątającym Bazylikę, 1000 zł. pewnej rodzinie z Mokrzysk, 500 zł. pewnej rodzinie ze Szczepanowa, 200 zł. pewnej osobie z Przyborowa, 250 zł. pewnej rodzinie z Wokowic oraz wszystkim Parafianom za przekazane ofiary bezpośrednio na konto bankowe. Informujemy, że kolędnicy misyjni zebrali 3 525 zł. Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Extra, Promyczka Dobra dla dzieci oraz innych czasopism katolickich.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i gratulacje, zapewniając Was o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Żurek, l. 93, zam. w Łękach. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. W Parafii trwa wizyta duszpasterska – tzw. kolęda.

HARMONOGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDA 2023/2024

Poniedziałek – 8 stycznia, od godz. 8.3o – STERKOWIEC
ks. Proboszcz: ul. Promienna od rodziny Bogusz (po obu stronach drogi), następnie ul. Fiołkowa do rodziny Bodzioch.

Wtorek – 9 stycznia, od godz. 14.oo – STERKOWIEC
ks. Proboszcz: ul. Sosnowa od rodziny Urbański (po prawej stronie drogi), następnie ul. Spadzista do rodziny Paprockich.

ks. Mateusz: ul. Fiołkowa od rodziny Wójcik, następnie ul. Tarnowska (po prawej stronie w stronę stacji kolejowej) do rodziny Kuta.

Środa – 10 stycznia – STERKOWIEC
ks. Proboszcz, od godz. 14.oo: ul. Tarnowska od rodziny Stańczykiewicz (po lewej stronie drogi) do rodziny Bujak.

ks. Mateusz, od godz. 15.oo: ul. Tarnowska od rodziny Lis (po prawej stronie drogi) do rodziny Fiksak.

Czwartek – 11 stycznia – STERKOWIEC
ks. Proboszcz, od godz. 14.oo: ul. Tarnowska od rodziny Ćwioro (po prawej stronie drogi)ul. Wierzbowa (przed wiaduktem), następnie ul. Tarnowska (za wiaduktem i dalsza część) ul. Wierzbowej (za wiaduktem) do rodziny Cisak.

ks. Mateusz, od godz. 15.oo: ul. Galicyjska od rodziny Wójcik (po obu stronach drogi), następnie ul. Akacjowa do rodziny Magiera.

Piątek – 12 stycznia – STERKOWIEC
ks. Proboszcz, od godz. 14.oo: ul. Galicyjska od rodziny Lis (po obu stronach drogi w stronę stacji kolejowej) do rodziny Sala.

ks. Mateusz, od godz. 15.oo: ul. Za Rzeką od rodziny Pałuckich, następnie ul. Za Torem ul. Mostowa do rodziny Ryba.

Sobota – 13 stycznia, od godz. 8.3o – SZCZEPANÓW
ks. 
Proboszcz: ul. Stojałowskiego (po obu stronach drogi)) od rodziny Wolnik do rodziny Przybyło.

ks. Mateusz: ul. Stojałowskiego i ul. Łęcka (po obu stronach drogi)) od rodziny Kądziołka do p. Bożęcka.