Wiadomości

Przygotowania do Wszystkich Świętych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sprawy duchowe
W poniedziałek 31 października od godz. 14.oo do 17oo. w naszej Parafii, będzie Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i przed I Piątkiem miesiąca listopada.

Przybędą Księża z Dekanatu, aby pomóc w spowiedzi, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich starszych do skorzystania ze spowiedzi świętej w dniu jutrzejszym. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej konieczny jest, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych

Wypominki
Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki na wypominki. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Znicze
Przy naszym cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Jeśli nie musimy, nie kupujmy gdzie indziej. Nabywając je w sklepiku parafialnym, pomagamy w sfinansowaniu prowadzonych prac budowlanych przy naszej Bazylice. Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku, i tym którzy jeszcze zakupią.

Sprawy porządkowe

Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. Apelujemy, by uschłe liście, kwiaty, szkło, plastik segregować i składać w wyznaczonym miejscu.

Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.