Wiadomości

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. listopada

We wtorek, 1 listopada wypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu różaniec za zmarłych, o godz. 14.oo Msza św.

Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na prace porządkowe na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych którzy od nas odeszli.

Przypominamy wiernym, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.

Jak co roku przy bramie cmentarnej w dniu 1. listopada, zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną, składa serdeczny Bóg zapłać!

W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godzinie 20.3o na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy.

2. listopada
W środę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo i 17.oo, na cmentarzu o godz. 11.oo.

Pół godziny przed każdą Mszą św. różaniec z wypominkami. W ciągu tygodnia różaniec z wypominkami zmarłych będzie o godz. 17.oo., po różańcu Msza Święta. Zachęcamy by zyskiwać odpust, który możemy ofiarować każdego dnia za jedną duszę.