Wiadomości

Przygotowania do Wszystkich Świętych

Będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych, gdy oddajemy cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas przemożną opieką. Przygotujmy się odpowiednio na ten czas.

Wypominki
Przy wyjściu z Bazyliki, na stolikach znajdziemy kartki na wypominki. Możemy je zabrać do domu i bardzo prosimy, aby wypisując dusze zmarłych, wypisywać na odpowiednich kartkach. Roczne na kartach całorocznych, a jednorazowe na kartkach listopadowych.

Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Znicze
Przy cmentarzu prowadzona jest sprzedaż zniczy. Nabywając je w sklepiku parafialnym lub przy cmentarzu, wspomagamy prace prowadzone przy kościele św. Stanisława na cmentarzu. Zapraszamy na nasze stoiska! Bóg zapłać tym, którzy już zakupili znicze w naszym sklepiku i tym, którzy uczynią to w najbliższych dniach.

Sprawy porządkowe

Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. 

Apel do wszystkich porządkujących groby najbliższych!!! Prosimy, aby uschłe liście, kwiaty, trawę i zieleninę, składać do osobnego boksu. Proponujemy, aby szkło, sztuczne kwiaty, plastiki po wypalonych zniczach, zabierać do swoich domów i tam je składać do segregowanych worków, tak jak jest to już na wielu cmentarzach w całej Polsce. 

Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.

Przypominamy również, że zgodnie ze Statutem Cmentarnym, nieopłacone miejsce na cmentarzu, po 20 latach przechodzi na własność Parafii i Parafia może tam pochować inną zmarłą osobę.