Wiadomości

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. listopada

W środę, 1 listopada wypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Przed południem Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu, różaniec za zmarłych, a po różańcu o godz. 14.oo Msza św. Ofiary na tacę z tej Mszy św. przeznaczone będą na prace porządkowe na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli. Przypominamy, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 20.3o na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!!!

Jak co roku przy bramach cmentarnych w dniu 1 listopada, zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną składają serdeczne Bóg zapłać za każdy złożony dar serca!

2. listopada
W czwartek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w naszej Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, i po południu o godz. 1730 po Różańcu za zmarłych. Msza św. na Cmentarzu o godz. 11.oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pół godziny przed każdą Mszą św. różaniec z wypominkami. W ciągu tygodnia różaniec z wypominkami zmarłych będzie o godz. 17.oo., po różańcu Msza Święta. Zachęcamy by zyskiwać odpust, który możemy ofiarować każdego dnia za jedną duszę.