Wiadomości

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. listopada

W piątek, 1 listopada, wypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Przed południem Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo. Po południu o godz. 13.3o na cmentarzu, różaniec za zmarłych, a po różańcu o godz. 14.oo Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, oraz we Mszy świętej ofiarowanej za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uczestnicząc na Cmentarzu we Mszy świętej, możemy w tym dniu przyjąć po raz drugi Komunię Świętą, ofiarując ją za tych, którzy od nas odeszli.

Przypominamy, że nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 15.3o.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 21.oo na naszym cmentarzu, młodzież z Grupy Apostolskiej poprowadzi Różaniec za zmarłych. Zapraszamy!!!

Każdego roku, przy bramach cmentarnych w dniu 1 listopada, zbierane będą ofiary na WSD w Tarnowie. Ksiądz Rektor wraz ze wspólnotą seminaryjną składają serdeczne Bóg zapłać! 

2. listopada
W sobotę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w Bazylice o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o; na cmentarzu o godz. 11.oo, i po południu w Bazylice o godz. 17.oo 

Pół godziny przed każdą Mszą św. różaniec z wypominkami. W ciągu tygodnia różaniec z wypominkami zmarłych będzie o godz. 17.oo., po różańcu Msza Święta. Zachęcamy by zyskiwać odpust, który możemy ofiarować każdego dnia za jedną duszę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.