Wiadomości

Koncert Puellae Orantes w Szczepanowie

2016_szczepanowJuż w najliższą sobotę 30 kwietnia o godz. 19.00. w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie odbędzie się koncert światowej klasy Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES. Chór wystąpi pod kierunkiem księdza Stanisława Pachoty. To kolejne duchowe i muzyczne przeżycie w ostatnich tygodniach w murch szczepanowskiej bazyliki.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” w roku 2016 realizuje cykl koncertów z okazji Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz 1050. rocznicy chrztu Polski. Koncerty odbywają się w kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej. Na program koncertu składają się utwory sakralne a’capella oraz z towarzyszeniem organów. Będzie to repertuar przekrojowy, m.in. takich mistrzów jak: Józef Haydn, Georg Friedrich Hendel, Marian Sawa, Paweł Łukaszewski, Miłosz Bembinow, Łukasz Farcinkiewicz. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniami chóru.

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Wysoki poziom artystyczny chóru jest efektem żmudnej, wieloletniej pracy artystycznej i wychowawczej. Chór prowadzi szeroką działalność koncertową. Przemierzył tysiące kilometrów, koncertując wielokrotnie w Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji. Występował także w Stanach Zjednoczonych, Słowacji, Węgrzech, Danii i Bułgarii. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas prestiżowych imprez w kraju i za granicą.

Patronat honorowy nad koncertem sprawuje ksiądz biskup Andrzej Jeż. Mecensem chóru jest Tauron, a sponsorem koncertu w szczepanowskiej bazylice jest firma Zasada Trans Spedition. Organizacją i współfinansowniem koncertu wspólnie zajęły się Parafia Szczepanów oraz Urząd Miejski w Brzesku.

Uwaga! Wstęp wolny na koncert. Serdecznie zapraszamy!