Wiadomości

Jubileuszowe dziewczęta

puellaeChór katedralny Puellae Orantes z Tarnowa zainaugurował wielki odpust w Szczepanowie.

W wigilię rozpoczęcia Wielkiego Tygodniowego Odpustu ku czci św. Stanisława BM w Szczepanowie, który jest jego rodzinną miejscowością, dziewczęcy chór katedralny Puellae Orantes wystąpił z okolicznościowym koncertem.

Światowej klasy chór młodzieżowy zaprezentował repertuar utworów sakralnych śpiewanych a’capella oraz z towarzyszeniem organów, nawiązujący do trwającego Roku Miłosierdzia jak również jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski.

To już drugi koncert, jaki wykonał tarnowski chór z związku z trwającymi jubileuszami. Pierwszy odbył się w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Chór będzie koncertował we wszystkich kościołach stacyjnych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia. Zespół chce w ten sposób nie tylko uczcić Rok Miłosierdzia oraz 1050 rocznicę chrztu Polski, ale również 30-lecie swojej pracy artystycznej.

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy koncertować w tak niezwykłym miejscu jak szczepanowska bazylika – mówiła Aleksandra Topor, nauczyciel śpiewu i emisji głosu w chórze Puellae Orantes. Następny koncert odbędzie się w bazylice św. Katarzyny w Grybowie.

Koncertu wysłuchał m.in. bp Jan Styrna, emerytowany biskup elbląski, który obchodzi 25-lecie sakry biskupiej. Fundatorami koncertu był burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz parafia śś. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie.

– Wspaniałe przeżycie duchowe, uczta! Jak patrzyłam na te młode dziewczęta, które włożyły w śpiew tyle pracy, to aż serce się radowało, że nie marnują talentów i chcą śpiewem wielbić Pana Boga. Dla mnie ich śpiew był modlitwą! – podkreśla pani Anna Polek.

Galeria zdjęć <–

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ
Tarnowski Gość Niedzielny