Wiadomości

Wszystkich Świętych 2017. Cmentarz w Szczepanowie nocą z lotu ptaka / zdjęcia

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Kościół 1 listopada wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

Następnego dnia po Wszystkich Świętych (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (Dzień Zaduszny). Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, ale przebywają w czyśćcu i potrzebują naszej modlitwy, by mogli dostąpić zbawienia.

1 i 2 listopada to czas, kiedy szczególnie odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. 

Za sprawą dziesiątków tysięcy zniczy będących symbolicznym znakiem pamięci – cmentarze najpiękniej wyglądają w nocy, gdy rozpalone znicze nadają nekropoliom niesamowity klimat. Poniżej kilka zdjęć wykonanych wieczorem nad naszym cmentarzem parafialnym.

 

Zapraszamy również do obejrzenia kilku innych galerii zdjęć przygotowanych przez redakcję Informatora Brzeskiego, a przedstawiających widok z lotu ptaka na kilka największych i najstarszych nekropolii w Gminach Dębno i Brzesko.

Galerie zdjęć <== 

Foto – IB