Wiadomości

W sobotę główna uroczystość odpustowa w Szczepanowie – transmisja w RDN

W sobotę główna uroczystość odpustowa w Szczepanowie – transmisja w RDN Grzegorz Golec/RDN Małopolska
W Sanktuarium św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie trwa tygodniowy odpust ku czci patrona Polski, pod hasłem „Święty Stanisław patronem jedności narodowej”.

W sobotę, 12 maja odbędzie się główna uroczystość odpustowa pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. O godzinie 10.15 rozpocznie się przy kaplicy narodzenia świętego Stanisława procesja z Jego relikwiami, której towarzyszyć będą relikwie świętego Jana Pawła II oraz innych błogosławionych i świętych naszej diecezji.

O godzinie 10.45 bp Jeż eryguje stacje Drogi Krzyżowej w Panteonie szczepanowskim, natomiast o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta suma odpustowa z udziałem Kapituły Katedralnej z Tarnowa i Kolegiackich z Bochni, Mielca, Nowego Sącza, Wojnicza oraz pozostałych kapłanów i zaproszonych gości.

Transmisje:

Będzie ona transmitowana przez Radio RDN.

Transmisja video z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie będzie dostępna na stronie parafii w zakładce KAMERA <== 

Także redakcja Informatora Brzeskiego przygotuje mobilną transmisję z całości uroczystości – poczynając od  procesji z Kaplicy Narodzenia do Bazyliki z relikwiami; Św. Stanisława BM, św. Jana Pawła II, Świętych i Błogosławionych z Diecezji; poprzez uroczystość erygowanie Stacji Drogi Krzyżowej w Panteonie Szczepanowskim oraz uroczystą sumę pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Transmisja będzie prowadzona na profilu w serwisie facebook.com <==

 


Grzegorz Golec/RDN