Wiadomości

Święta Bożego Narodzenia w szczepanowskiej bazylice

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Niech zabieganie przedświąteczne nie przysłoni nam jednak ich najważniejszego symbolu.

Spowiedź przedświąteczna 

W piątek w naszej Parafii dzień spowiedzi przedświątecznej. Msza św. rano o godz. 8.00 i wieczorem Msza św. roratnia o godz. 18.00. Następnie spowiedź:
* przed południem od godz. 8.30 – 10.00, od 10.30 – 12.00.
* po południu od godz. 14.30 – 16.00, od 16.30 – 18.00, 18.30 – 19.30.

Wydłużenie spowiedzi do godz. 19.30 jest z myślą o tych, którzy pracują do późnych godzin popołudniowych i tych, którzy przyjadą z zagranicy, aby i oni skorzystali z sakramentu pokuty w swojej parafii. Dzieci i młodzież szkolną oraz osoby starsze i niepracujące prosimy, aby skorzystały ze spowiedzi w piątek przed południem.

W sobotę od godz. 8.30 kapłani odwiedza chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i I-szym piątkiem stycznia. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wigilia

W niedzielę wieczorem, zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Z racji że Wigilia przypada w niedzielę, nie będzie Mszy popołudniowej o godz. 15.30.

Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Zachęcamy do godnego przeżycia Wigilii oraz do zachowania takich zwyczajów, jak: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiew kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych oraz całkowitą abstynencję od alkoholu.

Na wigilijnym stole zapalmy święcę Caritas, a w naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych oraz o naszych gościach z Ukrainy. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, i pośród nas.

Pasterka

W tym duchu przyjdźmy o północy do naszej Bazyliki na Pasterkę, abyśmy wierni tradycji, radośnie i we wspólnocie uczcili przychodzącego Pana. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

Pół godziny przed Pasterką Grupa młodzieżowa “Effata” zaprasza na wspólne modlitewne czuwanie i oczekiwanie na Przyjście Pana Jezusa.

I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę o godz.: 6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, o 15.oo Nieszpory, o 15.3o Msza św.