Wiadomości

Swiatowe Dni Młodzieży / podziękowania

Here is the official logo and prayer for World Youth Day 2016, which were unveiled July 3 in the event's host city -- Krakow, Poland -- by Cardinal Stanislaw Dziwisz. The logo and prayer focus on the theme chosen by Pope Francis from the Gospel of Matthew: "Blessed are the merciful, for they will receive mercy." (CNS photo courtesy of World Youth Day Krakow 2016) (July 3, 2014) See WYD-LOGO July 3, 2014.

Wraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w naszej Parafii, chcemy wspólnie bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które przyjęły pod swój dach Pielgrzymów. Jesteście wspaniali i gościnni, podejmując trud przyjęcia i wyżywienia 800 Pielgrzymów z Włoch.

Swoje podziękowanie za staropolską gościnę i okazane serce oraz przyjęcie 800 Pielgrzymów, w naszych rodzinach złożył, Ks. Bp Francesco, Cavina z Diecezji Karpi, który w minioną niedzielę w naszej Bazylice o godz. 6.3o odprawił Mszę, św. za wszystkich Parafian, którzy przyjęli Pielgrzymów i okazali im wiele serca.

Jako Proboszcz, słowa serdecznej wdzięczności kieruję pod adresem Parafialnego Komitetu ŚDM, i ich liderów; Sebastiana Mularza i Franciszka Jawora, oraz wszystkich Wolontariuszy, za ogrom pracy, jaki włożyli, aby godnie przyjąć i obsłużyć wszystkich Pielgrzymów.

Młodzież stanęła na wysokości zadania, każdego dnia blisko pięćdziesiąt młodych ludzi było gotowych do pracy. Chcemy wyrazić nasza wdzięczność także Radzie Parafialnej oraz osobom przygotowującym bazylikę, plebanię oraz miejsce katechez na pobyt naszych gości.

Dyrektorom i pracownikom szkół w Sterkowcu i Szczepanowie za udostępnienie budynków i czuwanie nad pielgrzymami.

Policji z Brzeska, Druhom z OSP; ze Szczepanowa i Łęk za pomoc przy kierowaniu ruchem, organizację zabezpieczenia medycznego i czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów.

Bardzo też dziękuje moim współpracownikom; Ks. Adamowi, Tomaszowi i Janowi.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu placu i wybudowanie tymczasowego ołtarza polowego, przy którym modliła się młodzież z Italii i oraz nasza młodzież przygotowując się na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w czasie trwających ŚDM w naszej Ojczyźnie. Pracowali; Cholewa Stanisław, Nowak Ryszard, Zachara Marek – po 2 dni,
Lewandowski Marek, Kargol Władysław, Król Andrzej, Król Stanisław, Nowak Jacek, Przybylski Tomasz – Pracownicy Firmy Marpol – Pana Czesława Kargola – po 1 dniu.
Dziękuję Panu Józefowi Latocha ze Sterkowca i Panu Krzysztofowi z Maszkienic za doprowadzenie prądu do ołtarza polowego, oraz Panu Dariuszowi Wejmanowi za nagłośnienie placu w czasie trwających katechez i Mszy św.

Dziękujemy wreszcie każdemu z osobna. Nie jesteśmy, bowiem w stanie wymienić wszystkich osób, które włączyły się w przygotowania i obsługę naszych gości!

Pielgrzymi z Włoch bardzo podziwiali organizację i zaangażowanie Parafian. Byli pod wrażeniem Bazyliki, placu przy Bazylice oraz miejsca katechez, ale przede wszystkim byli pod wrażeniem gościnności Parafian. Wszystkich zapraszamy na podsumowujące spotkanie, które odbędzie się we wrześniu. Termin spotkania podamy w późniejszym czasie.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać!