Wiadomości

Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie zyska na znaczeniu

Podczas zbliżającego się odpustu upamiętniającego 940. rocznicę śmierci Św. Stanisława zaplanowano poświęcenie ołtarza w Panteonie.

– Ołtarz powstaje jako wotum za obecność kard. Karola Wojtyły 40 lat temu w rocznicę męczeńskiej śmierci św. Stanisława. Ten Panteon to była inspiracja słów Ojca św. Jana Pawła II w czasie 7. pielgrzymki do Polski „Bracia i siostry, nie lękajcie się chcieć świętości. Nie lękajcie się być świętymi” – mówi ksiądz proboszcz Sanktuarium Władysław Pasiut.

Panteon, prezentując postaci Świętych i Błogosławionych z diecezji tarnowskiej pokazuje duchowe dziedzictwo terenu. Znalazło się w nim również miejsce na dodatkowe figury świętych o imieniu Stanisław, jak pochodzący ze Szczepanowa biskup męczennik.

Figury są eksponowane w specjalnie wzniesionych krużgankach. Umieszczono tam także krzyże i freski ze stacjami drogi krzyżowej.

Odpust potrwa przez tydzień od niedzieli 5 maja. Na każdy dzień zaproszone są poszczególne grupy m. in. ludzie chorzy, seniorzy, młodzież, służby mundurowe czy nauczyciele. Główne uroczystości zaplanowano w sobotę 11 maja.

rdn.pl