Wiadomości

W Szczepanowie odpust w intencji trzeźwości

29 września, w ostatnią niedzielę miesiąca do Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie przybędą pielgrzymi zaangażowani w apostolat trzeźwości w diecezji tarnowskiej. Pielgrzymce będzie przewodniczył arcybiskup Henryk Nowacki.

Uzależnionych jest ponad milion Polaków, niemal cztery miliony piją ryzykownie, szkodliwie alkohole, dwa miliony polskich dzieci żyje w rodzinie z problemem alkoholowym – czy to tylko teoria? Propaganda? Coś co nas nie dotyczy? Czy problemy z alkoholem mają inni, inne rodziny? Nie my? Może warto się nad tym zastanowić? Czy przypadki alkoholizmu w rodzinie wypieramy z własnej świadomości, licząc na to że “kiedyś będzie dobrze”? To pytania które nurtują wiele polskich rodzin, ale nie zawsze tych którzy decydują o ilości punktów sprzedaży alkoholu.

Pobyt pielgrzymów w Szczepanowie wypełnia modlitwa o trzeźwość, mająca również charakter przebłagalny za grzechy pijaństwa. Pątnicy będą uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie można również wysłuchać świadectw małżeństw. Dzień wcześniej, czyli w sobotę zaplanowano Apel Jasnogórski i czuwanie modlitewne. 

PLAKAT