Wiadomości

Szczepanów / Msza Święta w intencji służb mundurowych / 7 maja 2019 r. / zapis video

W Sanktuarium świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie została odprawiona msza św. w intencji służb mundurowych. Podczas nabożeństwa policjantom towarzyszyły inne formacje i służby mundurowe, na co dzień ze sobą współpracujące, przedstawiciele reprezentujący parlamentarzystów, samorządowcy, duszpasterze Policji, przyjaciele i sympatycy formacji oraz emerytowani funkcjonariusze Policji i Wojska Polskiego. Uroczystość uświetniła przypadające w tym roku 100 – lecie powstania Polskiej Policji.

7 maja 2019 r., o godz. 18.00 w Sanktuarium świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji służb mundurowych celebrowana przez Jego Eminencję Metropolitę Częstochowskiego Księdza Arcybiskupa Wacława Depo. Zgromadzonych na nabożeństwie przywitał kustosz sanktuarium, ksiądz prałat Władysław Pasiut, podkreślając, że w parafii trwa tygodniowy odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa Męczennika a uroczystość jest tym bardziej doniosła, gdyż przypada w roku 100-lecia powstania Polskiej Policji. Ksiądz prałat dziękował Jego Eminencji za uczestnictwo we mszy św. i sprawowanie Eucharystii a delegacja służb mundurowych w podziękowaniu za modlitwę w ich intencji wręczyła ikonę św. Stanisława i kwiaty.

Msza św. zgromadziła w bazylice komendantów miejskich i powiatowych Policji z województwa małopolskiego, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Służb Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służb Celnych, Więziennictwa, a także górników z Kopalni Gazu w Szczepanowie. Nie zabrakło również przedstawicieli reprezentujących parlamentarzystów, przedstawicieli samorządu lokalnego i instytucji współpracujących z Policją, emerytowanych funkcjonariuszy oraz duszpasterzy Policji. W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni brzeskiej jednostki na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku mł.insp. Bogusławem Chmielarzem.

Do Szczepanowa licznie przybyły poczty sztandarowe, które wystawiły: Komenda Miejska Policji w Tarnowie – sztandar Rodzina Policyjna 1939, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, Straż Ochrony Kolei, Koła Łowieckie z Okręgu Tarnowskiego na czele ze sztandarem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepanowie, Brzesku, Mokrzyskach, Łękach, Przyborowie, Buczu, Wokowicach, Jasieniu, Porębie Spytkowskiej, Woli Dębińskiej i Dębnie.

Podczas nabożeństwa zgromadzonym towarzyszyła Orkiestra Dęta z Okulic pod batutą kapelmistrza Mariusza Kurnika oraz Chór Sanktuaryjny ze Szczepanowa pod batutą Wojciecha Oleksyka. Dźwięki pieśni patriotycznych, w tym hymnu państwowego i Roty, które rozbrzmiały w bazylice nadały podniosły charakter uroczystości.

Galeria zdjęć: Msza Święta w intencji służb mundurowych <==

KPP Brzesko

Video – Zbigniew Rybski

Zapraszamy do obejrzenia zapisu uroczystości z 7 maja 2019 r.