Wiadomości

Relikwie bł. ks. Michaela McGivneya w Szczepanowie

Relikwie założyciela Rycerzy Kolumba kończą peregrynację w diecezji tarnowskiej. Ostatnim przystankiem był Szczepanów.

W parafiach diecezji tarnowskiej, w których funkcjonują rady i okrągłe stoły Rycerzy Kolumba, trwała od 24 lipca peregrynacja relikwii i obrazu bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela wspólnoty katolickich mężczyzn, w związku z pierwszą rocznicą jego beatyfikacji.

Ostatnim przystankiem peregrynacyjnym w diecezji był Szczepanów, gdzie istnieje rada RK. Uroczyste wniesienie relikwii i obrazu odbyło się w niedzielę 5 września. Mszy św. w szczepanowskiej bazylice przewodniczył kapelan rady ks. prał. Władysław Pasiut.

W komentarzu do wydarzenia ks. Pasiut przypomniał, że bł. ks. Michael McGivney wyprzedził swoją epokę, angażując świeckich mężczyzn w dzieła ewangelizacji i miłosierdzia jako wyraz ich współodpowiedzialności za Kościół.

Spotkanie z relikwiami założyciela RK miało charakter modlitewny, ale i informacyjny dzięki towarzyszącej peregrynacji wystawie ukazującej globalne już dzisiaj dzieło ks. McGivneya. Ze Szczepanowa relikwie i obraz zostaną przekazane do archidiecezji krakowskiej, w której 11 września rozpocznie się dalszy etap peregrynacji.

Galeria zdjęć <==

Tarnowski Gość Niedzielny