Wiadomości

Pielgrzymka do Włoch – 7 Dni

Zapraszamy parafian do udziału w zaplanowanej od 12 do 18 stycznia 2019 r. pielgrzymki autokarowej do Rzymu. Trasa pielgrzymki: Wenecja- Padwa- Rimini- Republika San Marino- Loreto- Asyż- Rzym- Watykan- Cascia- Asyż. Pozostało jeszcze tylko kilka miejsc. Chętni na wyjazd mogą zabrać program z zakrystii i tam się zapisać. Pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

TERMIN:12.01- 18.01.2019

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1 (12.01.2019) /Sobota/

Zbiórka uczestników o godz. 4: 00. Pakowanie bagaży i Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd przez terytorium Czech, Austrii i Włoch w okolice Wenecji, w trakcie podróży przejazd przez miejscowość Tarviso– kurort narciarski. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (13.01.2019) /Niedziela/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji: przepłynięcie statkiem do placu Św. Marka. Msza Święta. Następnie zwiedzanie połączone ze spacerem przez centrum historyczne: Most Rialto, Most Westchnień, powrót do autokaru. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego, Plac Prato. Przejazd w okolice Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (14.01.2019) /Poniedziałek/

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Republiki San Marino. Spacer przez centrum historyczne, degustacja likierów, czas wolny na zakupy. Przejazd do Loreto: zwiedzanie Sanktuarium Domku Matki Bożej. Msza Święta. Następnie wizyta na cmentarzu żołnierzy polskich (złożenie kwiatów i apel). Przejazd do hotelu w Rzymie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (15.01.2019) /Wtorek/

Śniadanie. Przejazd na Watykan: Plac i Bazylika Św. Piotra. Msza Święta. Następie zwiedzanie „Wiecznego miasta”: Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Św. Schody, Santa Maria Maggiore, Bazylika Św. Pawła za Murami, Kapitol, Fora Cesarskie, Koloseum (z zewnątrz), „Łuk Konstantyna”, Piramida, Kościół Santa Maria in Cosmedin -„Usta Prawdy”, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański- schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (16.01.2019) /Środa/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Plac Św. Piotra i udział w Audiencji Generalnej (zależne od obecności Papieża). Po Audiencji przejazd z Rzymu do Casci– zwiedzanie Sanktuarium Św. Rity. Msza Święta. Przejazd do Asyżu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (17.01.2019) /Czwartek/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Asyżu: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej. Msza Święta. Następnie zwiedzanie: Bazyliki Św. Klary i Św. Franciszka, spacer przez centrum historyczne. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy, Austrię, Słowację do Polski

Dzień 7 (18.01.2019) /Piątek/

Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

CENA: 1500 PLN/os

Cena zawiera: 5 noclegów w hotelach min.*** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, Wyżywienie wg. programu: śniadania i obiadokolacje, Transport autokarem klasy LUX(DVD, WC, Cafe -Bar, Klimatyzacja), Ubezpieczenie NNW/KL, Opieka pilota-przewodnika, Opłaty wjazdowe do miast i opłaty parkingowe, Kawa i herbata podczas przejazdów, Rejs statkiem w Wenecji, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE.

Cena nie zawiera: Dopłaty do pokoju 1- osobowego, Napoi do obiadokolacji, Świadczeń niewymienionych w ofercie.