Wiadomości

Akcja Katolicka w Szczepanowie

Do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie pielgrzymowali członkowie parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

Coroczny dzień skupienia odbył się w sobotę 20 maja 2023 r. Kilkuset przedstawicieli POAK, których w diecezji tarnowskiej jest 201, skupiających ok. 3 tys. członków uczestniczyło w konferencji na temat św. Stanisława w nauczaniu św. Jana Pawła II, którą wygłosił ks. prof. Antoni Żurek z Tarnowa.

Z uczestnikami dnia skupienia spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż, który wygłosił do zebranych specjalne słowo. Mszy św. w szczepanowskiej bazylice przewodniczył ks. prof. Tadeusz Borutka, diecezjalny asystent AK w diec. bielsko-żywieckiej.

Ważnym wydarzeniem pielgrzymki była procesja z relikwiami św. Stanisława, a także św. Wojciecha i św. Jana Pawła II – patronów AK, do kaplicy narodzenia patrona Polski i chrześcijańskiego ładu społecznego. W czasie drogi odmawiano modlitwę różańcową.

– Przyjechaliśmy po pandemii, żeby się policzyć, ale przede wszystkim, żeby się formować. Chcemy jeszcze lepiej służyć Kościołowi w parafiach i w diecezji. Ponadto trwamy w modlitewnej sztafecie w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, dlatego również dzisiaj manifestujemy nasz szacunek do patrona Akcji Katolickiej – mówi Robert Rybak, prezes AK DT.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ