Wiadomości

Nowa kamera na czas odpustu

Od 2 do 9 maja w Szczepanowie trwa Tygodniowy Odpust ku czci Świętego Stanisława BM. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne dotyczace liczby uczestników nabożeństw zadbano o to aby wierni mogli uczestniczyć w nabożeństwach także za pośrednictwem środków przekazu. W czasie trwającego odpustu, ze wszystkich Mszy świętych odprawianych w Szczepanowskiej Bazylice Mniejszej są prowadzone transmisje internetowo–telewizyjne. Dodatkowo na placu sanktuaryjnym zamontowano kamerę dzięki której możliwa będzie transmisja Mszy Świętej o godzinie 18.00. 

– Jeśli będzie pogoda, planujemy Msze święte popołudniowe o godz. 18.oo odprawiać w Panteonie Świętych i Błogosławionych. Msze święte na wolnej przestrzeni nie mają ograniczeń, tak że na Mszy św. może być dużo więcej osób niż w Bazylice – zachęca kustosz sanktuarium Święto Stanisława BM ksiądz Władysław Pasiut.

Transmisje realizuje firma Climax – Rafała Kraja, który robi to bezinteresownie, aby w tym trudnym czasie, wierni mieli stałą łączność z Parafią.

Firma Climax uruchomiła dla swoich klientów korzystających z telewizji za pośrednictwem światłowodu dodatkowe kanały telewizyjne, na których dostępne są transmisje nabożeństw  z kościołów w Powiecie Brzeskim.  Transmisję z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie można oglądać w telewizji Climax wg harmonogramu nabożeństw na kanale 854.

Prosimy poinformować osoby starsze czy też chore oraz osoby mieszkające za granicą, aby mogły skorzystać z możliwości obejrzenia transmisji internetowej.

 

Nowa kamera online

Aktualny podgląd LIVE (transmisja o godzinie 18.00)

Możliwość odtworzenia wcześniejszych nagrań dzięki wykorzystaniu odtwarzacza DVR

Kamera w prezbiterium kościoła parafialnego