Wiadomości

Modlitwa za papieża seniora

W sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie pamiętano o Benedykcie XVI, który jeszcze jako kard. Ratzinger odwiedził miejsce urodzin patrona Polski.

Kard. Joseph Ratzinger został wybrany papieżem 19 kwietnia 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II.

– Dwa lata wcześniej odwiedził Szczepanów jako legat papieski na uroczystości 750. rocznicy kanonizacji św. Stanisława – mówi ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium.

W 16. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową wierni modlili się za emerytowanego papieża podczas Mszy św.

– Nasze sanktuarium ma szczególny powód do tej modlitwy. Jest jedynym miejscem, które w diecezji odwiedził kard. Ratzinger – dodaje ks. Pasiut.

Warto dodać, że postać św. Stanisława została wspomniana w jedynym liście apostolskim, który Benedykt XVI skierował do ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w związku z 225. rocznicą powstania diecezji tarnowskiej.

„Pamięć o świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej – napisał papież – zobowiązuje do troski, by nie zmarnować skarbu wiary i pobożności pokoleń tarnowskich wiernych. Trzeba go strzec dla następnych pokoleń, aby i one mogły cieszyć się uczestnictwem w dziejach zbawienia, poświadczonych przez tak licznych świadków”. Cały list przeczytacie TUTAJ <==.

Jubileusz 750 – lecia kanonizacji / wspomnienie wizyty kardynała Josepha Ratzingera <==

Ojciec Święty Benedykt XVI – ks. kardynał Joseph Ratzinger w Szczepanowie <==

Ks. kardynał Josef Ratzinger w Szczepanowie – galeria zdjęć z uroczystości 750-lecia kanonizacji Św. Stanisława BM <==

TGN / KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ