Wiadomości

Modlitwa za narody

7Pięć kolorowych świec zapłonęło przy najstarszej chrzcielnicy w Polsce.

W sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, które jest kościołem stacyjnym Roku Jubileuszowego, młodzież z dekanatu szczepanowskiego modliła się w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Na początku spotkania młodzi przeszli przez Bramę Miłosierdzia, a następnie uczestniczyli we Mszy św. Po Eucharystii rozpoczęło się modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które poprzedziła modlitwa za narody. Śpiew prowadziła schola z Borzęcina. A w modlitwie za narody uczestniczyli aktywnie młodzi z Bielczy.

– Od świecy jubileuszowej zapaliliśmy pięć kolorowych świec, które symbolizują nie tylko kontynenty, ale i wszystkie narody świata. Młodzież w procesji przeszła ze świecami do północnej kruchty kościoła w Szczepanowie, gdzie znajduje się najstarsza chrzcielnica w Polsce. Przy tym świadku chrztu odmówiliśmy specjalną modlitwę w intencji narodów świata, a zwłaszcza młodych, którzy z blisko 200 krajów przyjadą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa – mówi ks. Tomasz Rąpała, duszpasterz w Szczepanowie.

Dekanat szczepanowski, obok bocheńskich i brzeskiego, należy do krakowskiej strefy obchodów ŚDM. W ośmiu parafiach dekanatu będą mieszkali Włosi. W wybranych kościołach goście z Italii będą mieć swoje katechezy przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem.

Modlitwa za narody świata / zdjęcia <–

ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość