Wiadomości

Mocne przesłanie Kardynała Müllera w Szczepanowie [ZDJECIA, FILM]

– Trzeba dziś odwagi w przyznaniu się do Kościoła, który jest jeden, święty, powszechny i apostolski, który jest piękny i który jest naszym domem. Nie dajmy sobie wmówić, że Kościół nie jest potrzebny, że Kościół to obca rzeczywistość, że Kościół nie nadąża za współczesnością. Wspólnie stanowimy Kościół, a jego Głową jest sam Chrystus – mówił po polsku do licznie zebranych wiernych Kościoła Tarnowskiego kardynał Gerhard Ludwig Müller w swojej homilii podczas uroczystości centralnych Wielkiego Odpustu w Szczepanowie.

Kardynał, znając bolesne doświadczenia Kościoła Zachodniego, przestrzegał przed uleganiem postępującej laicyzacji życia religijnego i społecznego. Wiele razy odwoływał się do nauczania św. Jana Pawła II oraz do przykładu życia patrona Polski i diecezji tarnowskiej – świętego Stanisława.

– Jakżeż bardzo trzeba naśladować dziś świętego Biskupa Stanisława w jego odwadze. Nie można już dzisiaj chować głowy w piasek. Miłość do Boga musi motywować nas do odwagi i świadectwa życia. Dzisiejsi uczniowie Dobrego Pasterza nie mogą nie słuchać Go i wędrować za kimś innym. Wpatrując się w naszego Patrona rozumiemy, że nie wolno wstydzić się krzyża, nie wolno patrzeć bezczynnie jak Chrystus jest obrażany, nie wolno zgodzić się na odrzucenie Boga, nie wolno zgodzić się na zamknięcie wiary w tak zwanej dziedzinie prywatności”! Dzisiaj trzeba z mocą wyznawać wiarę! Dzisiaj nie wystarczy już nie zabieranie głosu. Uczniowie Dobrego Pasterza, podnieście głowy! Mówcie z mocą dzisiejszemu światu o Bożej Obecności i zbawczej miłości wobec każdego człowieka! – apelował Hierarcha.

Po zakończonej mszy św. Kardynał Müller wraz z Biskupem Tarnowskim dokonali poświęcenia zamontowanych w krużgankach placu sanktuaryjnego 20 fresków tajemnic różańcowych i objawień Matki Bożej w Fatimie i Gietrzwałdzie, które zostały wykonane przez Monikę Frątczak, szczepanowską rodaczkę pracującą obecnie w Łodzi, oraz izbę pamięci biskupa Jana Styrny – zmarłego biskupa elbląskiego, pochodzącego z pobliskiego Przyborowa.

Zapraszamy do wysłuchania całej homilii Kardynała Müllera.


ZDJĘCIA

Kard. G. Müller w Szczepanowie - Wielki Odpust [13.05.2023]

VIDEO