Wiadomości

MEDALE DLA DZIAŁACZY KATOLICKICH

W niedzielę 25 listopada 2018 r. ksiądz biskup Andrzej Jeż wręczył 48 medali Dei Regno Servire dla działaczy katolickich. Uroczystość odbyła się w bazylice katedralnej w Tarnowie. Podczas Mszy św. wspólnie modlili się członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem dla tych ruchów. Wśród odznaczonych znaleźli się działacze z terenu naszej parafii:

Bogusława Kazimiera Moryc – parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie (prowadzi sklepik sanktuaryjny, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Elżbieta Polak – parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie (od 20 lat pełni posługę gospodyni i kucharki w parafii Szczepanów, prowadzi dziewczęcy zespół „Oremus”, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Marian Zalewski – parafia św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej (od wielu lat bardzo zaangażowany w działalność charytatywną i społeczną oraz w dzieło ochrony zabytków w Gminie Szczurowa).

eb/Kuria