Wiadomości

Kolędowa uczta z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk / 18 grudnia 2020 / zdjęcia

W sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie odbyło się nagranie wyjątkowego koncertu bożonarodzeniowego. Wyemituje go Telewizja Trwam.

W piątek 18 grudnia chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, soliści i orkiestra wykonali koncert kolęd i pastorałek, który został nagrany przez Telewizję Trwam i zostanie wyemitowany 31 grudnia. Na repertuar koncertu złożyły się najbardziej znane kolędy i pastorałki, które – w zamyśle autorów scenariusza – są najbardziej polskie, dostojne i piękne. W sumie będzie można posłuchać 90 min. muzyki, a także w krótkim dokumencie poznać parafię św. Stanisława w Szczepanowie.

– Szczepanów to sanktuarium patrona Polski, który tutaj się urodził. To również sanktuarium przyjętego życia i szczęśliwego dzieciństwa świętego Stanisława, biskupa i męczennika. Niech z tego miejsca płynie w świat pełna radości Ewangelia Życia, która objawiła się w Jezusie i której światło załamuje się w pryzmacie życia i świętości biskupa Stanisława ze Szczepanowa – mówił kustosz bazyliki i sanktuarium ks. prał. Władysław Pasiut.

Michał Gasz, jeden z solistów śpiewających podczas koncertu, podkreśla, że śpiewane kolędy są emocjonalnym podkreśleniem świąt Bożego Narodzenia, wspólnoty rodzinnej i modlitwy.

– Dla mnie kolędy to modlitwa, w której zawiera się uroczysty klimat tych świąt – mówi artysta. – Obecny czas pandemii zbliżył nas do siebie, nauczył pokory, uwrażliwił na potrzeby innych, pomógł odkryć, że miłość bliźniego jest najważniejsza. To wszystko składa się na nasze polskie Betlejem – dodaje M. Gasz.

Galeria zdjęć TGN / 74 zdjęcia <==

 

Ks. Zbigniew Wielgosz / Tarnowski Gość Niedzielny

VIDEO

 Nagranie z próby / czwartek 17 grudnia

Nagranie koncertu – występ solistów / piątek 18 grudnia

 

Nagranie koncertu – występ chóru/ piątek 18 grudnia