Wiadomości

Diecezjalne medale medale Dei Regno Servire dla Kazimiery Glonek i Kazimierza Urbańskiego

W niedzielę 20 grudnia w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie odbyło się wręczenie diecezjalnych medali Dei Regno Servire, którymi biskup tarnowski Andrzej Jeż wyróżnił Kazimierę Glonek oraz Kazimierza Urbańskiego. W imieniu biskupa medale wręczył kustosz sanktuarium i bazyliki ks. prał Władysław Pasiut.

Kazimiera Glonek od 20 lat pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Stanisława BM. Od trzech kadencji należy do rady parafialnej, jest też członkiem Parafialnego Zespołu Synodalnego.

– Jako magister inżynier angażuje się bezinteresownie we wszelkie prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii służąc fachową radą. Zawsze dyspozycyjna, chętnie poświęca dużo swojego czasu doglądając prac z ramienia wykonywanego przez siebie zawodu. Ponadto na co dzień troszczy się o wszystkie sprawy związane ze Stowarzyszeniem Krzewienia Kultu św. Stanisława BM, pomagając także we wszystkich pracach przy sanktuarium – mówi ks. Pasiut.

Z kolei Kazimierz Urbański Bardzo angażuje się we wszystkie prace prowadzone przy bazylice, kościele św. Stanisława BM na cmentarzu, przy domu parafialnym oraz ich obejściu, a także w Panteonie Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej.

– Jest bardzo solidny i odpowiedzialny w wykonywaniu jakichkolwiek prac, wykonując je zawsze bezinteresownie. Przez wszystkie lata mojego dotychczasowego proboszczowania w Szczepanowie, kiedy tylko prosiłem parafian do prac remontowo-budowlanych, pan Kazimierz zawsze zgłaszał się jako pierwszy, biorąc w nich udział każdego dnia. Ponadto często swoje środki materialne przekazuje na potrzeby sanktuarium oraz prowadzone przy nim prace inwestycyjne. Jego żona Anna już od wielu lat podejmuje troskę o czystość bielizny kościelnej – wymienia niektóre zasługi dla parafii ks. Pasiut.

Kazimierz Urbański należy do rady parafialnej, jest także członkiem Parafialnego Zespołu Synodalnego. Od 2006 roku pełni również posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św.

Podczas wręczenia medali wyróżnieni mówili, że nie służą wspólnocie parafialnej dla honorów.

– Pomoc dla parafii traktujemy jako nasz obowiązek – podkreślała pani Kazimiera.

Galeria zdjęć Medale w Szczepanowie <==

Tarnowski Gość Niedzielny

Ks. Zbigniew Wielgosz