Wiadomości

’Pożegnanie Żłóbka’ – koncert Orkiestry Dętej z Okulic

W Bazylice św. Stanisława w Szczepanowie, odbędzie się coroczne kolędowanie – 'Pożegnanie Żłóbka’. W niedzielę 31 stycznia 2019 r.  o godz. 17.00 w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie przed zgromadzoną publicznością wystąpi gościnnie Orkiestra Dęta z Okulic oraz soliści. Obok utworów o tematyce bożonarodzeniowej można będzie wysłuchać znanych utwory muzyki klasycznej.

Artyści z pewnością dostarczą publiczności wielu niezapomnianych przeżyć artystyczno – duchowych. Orkiestrze Dętej z Okulic będzie dyrygował Mariusz Kurnik.

– Serdecznie zapraszamy, aby docenić trud i poświęcenie wszystkich wykonawców w przygotowaniu tego koncertu. To także okazja do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek  – zachęca kustosz szczepanowskiego sanktuarium ksiądz prałat Władysław Pasiut.

Od kilku lat Orkiestra z Okulic cyklicznie występują podczas koncertów noworocznych w parafii Szczepanów.

Mimo, że wraz ze Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia, polska tradycja pozwala na zachowanie szopki w kościele i śpiewanie kolęd. Dzieje się tak do 2 lutego, kiedy obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Matki Bożej Gromnicznej.

Serdecznie zapraszamy!

Osoby uczestniczące w koncercie prosimy o zachowanie zasad dystansu społecznego. Liczba miejsc ograniczona. 

bazylikaszczepanow.pl