Wiadomości

Dobrze przygotowani

Kandydaci do sakramentu bierzmowania z parafii św. Stanisława BM w Szczepanowie przeżywali swoje rekolekcje.

Od  7-9 marca br. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu młodzież klas VIII wzięła udział w rekolekcjach przed sakramentem Ducha Św.

– Cieszymy się, że młodzież pragnie się formować, chce dobrze przygotować się do bierzmowania i świadomie przeżywać swoją młodość – mówi ks. proboszcz Marcin Kokoszka.

– Rekolekcje przed sakramentem bierzmowania to dobry czas, aby zadać sobie pytanie o czym marzysz? Co chcesz w swoim życiu osiągnąć? Kim chcesz być? – pytał młodzież ks. Krzysztof Czyżowski – rekolekcjonista w „Opoce” w Starym Sączu.

Oprócz konferencji, czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem oraz Eucharystią, był czas na spacer i poznanie regionu. Takie atrakcje zapewnił nam ks. Paweł Broński – dyrektor Domu Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu.

– Wielkie wrażenie zrobiło na mnie spotkanie i rozmowa z jedną z sióstr klarysek. Mogliśmy zadać pytania związane z życiem zakonnym. Nawet zrobiłam sobie selfie z Siostrą – z uśmiechem na twarzy mówi Izabela.

– Piękny jest rejon sądecki, widoki wspaniałe i możliwość być w szczególnym miejscu gdzie, 25 lat temu św. Jana Paweł II kanonizował św. Kingę. Przecież św. Kinga – jak dobrze wiemy – przyczyniła się do tego, że nasz Patron św. Stanisław został ogłoszony świętym – mówi Adam.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą. Ks. Proboszczowi za dofinansowanie wyjazdu oraz Paniom: dyrektor Marii Dąbrowa-Legutko i Elżbiecie Polak za opiekę nad nami.

______________________________

FOTORELACJA
ks. Marcin Kokoszka, ks. Paweł Broński, ks. Mateusz Kawa