Ważne

Diecezjalna pielgrzymka w intencji trzeźwości

2013-09-29-Szczepanow-0097W przyszłą niedzielę – 27 września w Parafii Szczepanów odbędzie się odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława ze Skałki na Wawel. W tym dniu do miejsca narodzin Św. Stanisława przybędzie XXXIV Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Trzeźwości, która jest wspólnym wołaniem Kościoła o trzeźwość ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nałogami.

Modlitewno – ekspiacyjne czuwanie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie rozpocznie się już w sobotę, Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00, które poprowadzą członkowie diecezjalnych Grup Apostolstwa Trzeźwości z Diecezji. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy. Nie bądźmy obojętni na ten problem w naszych rodzinach.

Msze św. będą odprawione; o godz. 6.3o, 8.oo, i o godz. 9.oo. Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzechy pijaństwa będzie o godz. 10.30. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.oo, będzie transmitowana przez nasze Diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Po południu o godz. 15.oo Nieszpory i Msza święta o godz. 15.3o.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie o trzeźwość naszych rodzin i nas samych.

4 października 1981 r. Ordynariusz diecezji tarnowskiej Ks. Bp Jerzy Ablewicz na diecezjalnej uroczystości Apostolstwa Trzeźwości odbywającej się w Szczepanowie ogłosił drugi odpust ku czci Św.. Stanisława, upamiętniający fakt przeniesienia jego relikwii z grobu przy kościele św. Michała do grobu w Katedrze na Wawelu w 1088 r. Jest on obchodzony w ostatnią niedzielę września, jako uroczystość diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości, którego Św. Stanisław jest patronem.

PROGRAM PIELGRZYMKI

Sobota, 26 września 2015 r.

21.00 – Apel Jasnogórski
21.15 – 24.00 – Modlitewne czuwanie wspólnot trzeźwościowych z Tarnowa, Rzezawy i Brzeska

Niedziela, 27 września 2015 r.

10.30 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Stowarzyszenie ARCAMINO ze Skrzyszowa
11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza trzeźwości
12.30 – Spektakl: „ Sąd nad alkoholem”, przygotowany przez młodzież z Koła Trzeźwości im. Świętego Stanisława z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Dębicy