Wiadomości

Bp Jan Piotrowski: kochajmy Jezusa Eucharystycznego

„Mamy otwarte kościoły i możemy się modlić. Kochajmy Jezusa Eucharystycznego” – powiedział w Szczepanowie biskup kielecki Jan Piotrowski. W sanktuarium św. Stanisława modlono się za rodziny i nauczycieli. W miejscu, w którym urodził się biskup, męczennik i główny patron Polski trwa tygodniowy odpust.

Biskup – misjonarz Jan Piotrowski wspominając swoją posługę w Republice Konga i Peru powiedział, że do dziś pamięta jak ludzie czekali i tęsknili za Eucharystią.

„Mimo upływu wielu lat od mojego wyjazdu i kolejnych pokoleń misjonarzy, wciąż ludzie mają nienasycone serca tym Bożym darem” – dodał.

Biskup zachęcał wiernych do dawania świadectwa i karmienia się Eucharystią.

„W czasach pandemii ciesząc się łaską wiary podejmujmy wysiłek, aby nie umierała w nas nadzieja. Nie rezygnujmy z tego co dobre, a Eucharystia niech dodaje nam siły i odwagi do świadectwa wiary i ofiary, bowiem tylko jedno i drugie czyni nas prawdziwymi uczniami i misjonarzami Chrystusa” – dodał biskup w homilii.

‟Święty Stanisław Szczepanowski – gorliwy czciciel Eucharystii” – to hasło tygodniowego odpustu ku czci św. Stanisława BM.
Każdego roku gromadził on rzesze pielgrzymów z diecezji tarnowskiej i z różnych rejonów Polski. Teraz jest inaczej. „Na Mszach św. jest ograniczona liczba wiernych ze względów bezpieczeństwa. Trwamy na modlitwie o ustanie pandemii, modlimy się w intencji chorych, służb, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Podczas odpustu wspominamy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i nawiązujemy do zaplanowanej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego” – mówi kustosz ks. Władysław Pasiut.

Odpust potrwa do 10 maja. Główna uroczystość odbędzie się w sobotę, 9 maja. Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż. W tym roku nie odbędzie się także tradycyjna procesja z Kaplicy Narodzenia św. Stanisława do bazyliki.

Codziennie Msze św. są o 8.00 i 18.00, a o 17.30 nabożeństwo majowe. Transmisje można znaleźć na stronie internetowej parafii.

ekai