Wiadomości

Biskup Stanisław z księżną Kingą

W Szczepanowie 4 maja rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława, patrona diecezji tarnowskiej, Kościoła w Polsce i ojczyzny.

W sobotę 4 maja nabożeństwem majowym przy Kaplicy Narodzenia św. Stanisława w Szczepanowie rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci patrona Polski.

– W tym roku chcemy rozważać hasło: „Czerpiąc z dziedzictwa św. Stanisława, aktywnie uczestniczymy we wspólnocie Kościoła” – mówi ks. prał. Marcin Kokoszka, kustosz sanktuarium.

Duchowny podkreśla, że podczas uroczystości odpustowych parafianie i pielgrzymi będą też dziękować za wizytę Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizację św. Kingi.

– To właśnie ona wystarała się o kanonizację św. Stanisława, która miała miejsce w Asyżu w 1253 roku – przypomina ks. Kokoszka. Z tej racji, a także z okazji 25. rocznicy ogłoszenia bł. Kingi świętą przez Jana Pawła II w Starym Sączu, do sanktuarium w Szczepanowie zostaną wprowadzone relikwie księżnej i ksieni.

Główna uroczystość odpustowa odbędzie się 11 maja. O godz. 10.15 spod kaplicy narodzenia św. Stanisława wyruszy procesja z relikwiami świętych do ołtarza polowego.

Procesji i Mszy św. o godz. 11 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Podczas Eucharystii zostaną wprowadzone relikwie św. Kingi.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ