Wiadomości

24 stycznia / Zmiany w organizacji koncertu oraz zmiana godziny mszy kolędowej

Informujemy Parafian, że ze względu na zachorowanie jednego z aktorów, zapowiadany na dzisiaj ‟Koncert Świąteczny” połączony z ‟Misterium o Bożym Narodzeniu” nie odbędzie się.

Zamiast tego Koncertu, na prośbę wielu Parafian i wiernych z całej Polski, Telewizja Trwam powtórzy w niedzielę 24 stycznia o godz. 14.45,  ‟Koncert Kolęd” nagrany w naszym Sanktuarium 18 grudnia ubiegłego roku.

Aby umożliwić oglądanie Koncertu tym wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli, a chcieliby obejrzeć Msza święta kolędowa dla mieszkańców Wokowic będzie o godz. 13.oo, a więc godzinę wcześniej. Tych mieszkańców Wokowic, którzy są do południa na Eucharystii prosimy, aby przekazali informację o tej zmianie godzinny Mszy świętej kolędowej. Po jej zakończeniu Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Chrystusa Eucharystycznego i błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.3o Msza święta.

 

W najbliższa niedzielę (24 stycznia) o godzinie 14.45 w Telewizji Trwam będzie retransmitowany koncert 'Błogosław Ojczyznę miłą’, który został nagrany 18 grudniu 2020 w szczepanowskiej Bazylice.

„Błogosław Ojczyznę Miłą” – to niepowtarzalny wieczór polskich kolęd i pastorałek z najbardziej polskiego miejsca w ojczyźnie czyli Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. Zabrzmią tradycyjne – Bożonarodzeniowe utwory w wytwornych, klasycznych opracowaniach muzycznych z udziałem solistów ze świata rozrywki i opery. Nasze zaproszenie przyjął Chór Państwowego Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Wieczór kolęd poprzedzi 10 minutowy reportaż o Sanktuarium Św. Stanisława w parafii Szczepanowie.

Wystąpią: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Adriana Ferfecka, Magdalena Polkowska, Michał Gasz, Sławomir Naborczyk, Adam Sobierajski, Witoria Jajkiewicz, Zuzia Jajkiewicz, Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, kierownictwo muzyczne Maciej Nieć, reżyseria Łukasz Lech.

 

Koncert będzie można obejrzeć również online <==