Wiadomości

1% procent zostaw w Szczepanowie

Trwa akcja rozliczania podatku z Urzędem Skarbowym. Od blisko 15 lat mamy możliwość podzielenia się podatkiem z organizacjami, które posiadają status organizacji pożytku publicznego, przekazując na ich działalność 1 % swojego podatku. „Jeden procent” nie jest formą darowizny ani ulgi podatkowej. Obywatel ma prawo rozdysponować część podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych na dowolny cel spośród lisy dostępnych instytucji.

Do organizacji pożytku publicznego należy m.in. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Świętego Stanisława BM i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Szczepanowskiej, dlatego też zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na nasze stowarzyszenie.

Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Informujemy, że w stosunku do lat ubiegłych procedura wpisu jest uproszczona i wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; nr KRS 0000224641 naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas nr 0000211791 oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób, sami możemy zdecydować jak zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie pobrany. Wszystkim którzy w minionym roku przekazali 1 % na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, lub Caritas Diecezjalny, jeszcze raz serdecznie dziękujmy.
Bóg zapłać!

Wychodząc z Bazyliki, możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. 

 

Rozliczenie podatku za 2018 r.

W roku 2019 mamy możliwość rozliczenia w nowej usłudze „Twój e-PIT” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które od 15 lutego zostały udostępnione w serwisie podatki.gov.pl.

Wejdź na Twój e-PIT i rozlicz go <==

Instrukcja jak przekazać 1% podatku na rzecz OPP w usłudze Twój e-PIT krok po kroku znajduje się tutaj. 

 


IB