Wiadomości

1 % dla Szczepanowa

Trwa akcja rozliczania podatku z Urzędem Skarbowym. Od kilku lat mamy możliwość podzielenia się podatkiem z organizacjami, które posiadają status organizacji pożytku publicznego, przekazując na ich działalność 1 % swojego podatku.

Do takich organizacji należy m.in. Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Świętego Stanisława BM i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Szczepanowskiej, dlatego też zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na nasze stowarzyszenie.

Wystarczy, że zaznaczymy to w formularzu podatkowym PIT. Informujemy, że w stosunku do lat ubiegłych procedura wpisu jest uproszczona i wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce jedynie; nr KRS 0000224641 naszego Stowarzyszenia, lub Diecezjalnej Caritas nr 0000211791 oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Bardzo prosimy by skorzystać z tej możliwości, gdyż w ten sposób, sami możemy zdecydować jak zostanie spożytkowany ten 1% podatku, który i tak zostanie pobrany. Wszystkim którzy w minionym roku przekazali 1 % na Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława, lub Caritas Diecezjalny, jeszcze raz serdecznie dziękujmy.
Bóg zapłać!

Wychodząc z Bazyliki, możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Polecamy również skorzystanie z rozliczenia przez internet.

Rozliczenie przez internet

Ministerstwo Finansów oraz Urzędy Skarbowe szczególnie zachęcają do rozliczenia podatku przez internet. Za sprawą uproszczonej procedury jest to naprawdę proste, a co najważniejsze można oszczędzić kilkadziesiąt złotych rozliczając swojego PiTa samodzielnie! Co ciekawe aby wysłać rozliczenie przez Internet do systemu e-deklaracje, nie trzeba posiadać drogiego podpisu elektronicznego.

Program e-pity jest prostą i przyjazną aplikacją, której podstawową zaletą jest intuicyjny charakter. Nie tylko sprawnie prowadzi podatnika przez skomplikowane formuły prawno-podatkowe, ale także sugeruje i podpowiada konkretne rozwiązania. Wypełnienie PITa trwa kilka minut. Program “e-pity 2017″ krok po kroku podpowiada Ci co zrobić i na bieżąco wyjaśnia wszystkie Twoje wątpliwości. Gotowy formularz PIT możesz wysłać drogą elektroniczną lub zanieść go osobiście do swojego urzędu skarbowego. Złożenie PITa to obowiązek każdego z nas, jednak możesz wybrać sposób, w jaki go dostarczysz. Jeśli wyślesz go przez Internet – oszczędzisz papier, drzewo, las.

Program e-pity 2017 wersja online <— uruchom program do rozliczania PIT 

Zapraszamy do skorzystania z programu – zawiera dane umożliwiające przekazanie 1% podatku dla naszego Stowarzyszenia.


bazylikaszczepanow.pl