Wiadomości

Rytuał rodzinny na Triduum Sacrum – jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień

Trwająca epidemia koronawirusa oraz restrykcje związane z próbą ograniczenia jej ekspansji mają wpływ na kolejne dziedziny naszego życia – także na sprawy religijne. Uroczystości kościelne bez udziału wiernych – to jeden ze skutków epidemii koronawirusa. Jak uczestniczyć w liturgii trzech dni, które są najważniejsze dla wiernych kościoła katolickiego? Zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo z wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej, wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej i wielkosobotniej mszy Wigilii Paschalnej. 

Kuria diecezjalna w Tarnowie przygotowała materiały które pozwolą wiernym lepiej przeżyć czas Wielkiego Tygodnia – są to zarówno materiały video, jak i kolejne tomiki Rytuału rodzinnego – w wersji pdf.

– Zapraszamy was jednak do wspólnej modlitwy w domu, która nie musi się ograniczać tylko do czasu transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej – zachęcają przedstawiciele kurii diecezjalnej.

Jak obchodzić Wielki Czwartek i Wielki Piątek w Kościele Domowym? [Filmy, Materiały Pdf I Na Urządzenia Mobilne] <==

Jak obchodzić Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną w Kościele Domowym? [Filmy, Materiały Pdf I Na Urządzenia Mobilne] <==

 

Informujemy wiernych, że wszystkie nabożeństwa będą transmitowane na stronie Parafii przez Internet.

W szczepanowskiej bazylice zamontowana jest kamera internetowa, która pozwala oglądać transmisje Mszy Świętych. Transmisje odbywają się wg harmonogramu Mszy świętych i nabożeństw.

KAMERA w bazylice mniejszej w Szczepanowie <==