Wiadomości

Szczepanów pamięta i modli się za Benedykta XVI

Msza św. w intencji papieża seniora Benedykta XVI zostanie odprawiona w Szczepanowie. W 2003 roku kardynał Joseph Ratzinger odwiedził miejsce narodzin św. Stanisława, biskupa męczennika, patrona Polski.

– W piątek 6 stycznia o 15.30 zostanie odprawiona Msza św. za duszę śp. papieża seniora Benedykta XVI. Mamy za co dziękować. Jest to jedyne miejsce w diecezji tarnowskiej gdzie kardynał Ratzinger celebrował Mszę św. z okazji 750. rocznicy kanonizacji św. Stanisława – mówi proboszcz w Szczepanowie ks. prałat Władysław Pasiut.

W kościele jest fotel, w którym siedział kardynał Joseph Ratzinger, kiedy był w Szczepanowie. Umieszczono także zdjęcie kardynała w stroju w którym sprawował liturgię na tle bazyliki w Szczepanowie.

Ojciec Święty Jan Paweł II był zaproszony na uroczystości 750. rocznicy kanonizacji św. Stanisława, ale stan zdrowia papieża nie pozwalał, aby Jan Paweł II przyjechał do Polski, dlatego napisał list, a na uroczystości wysłał legata papieskiego, kardynała Josepha Ratzingera. Uczestniczył on w uroczystościach w Szczepanowie, a dzień później w Krakowie.

rdn.pl