Wiadomości

Święta Bożego Narodzenia w szczepanowskiej bazylice

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Niech zabieganie przedświąteczne nie przysłoni nam jednak ich najważniejszego symbolu.

Pomoc potrzebującym

W zakrystii można nabyć wigilijną świecę Caritas. W imieniu własnym i Caritas Parafialnego, dziękujmy tym wszystkim, którzy złożyli dary do wystawionych koszy w sklepach naszej Parafii i w Bazylice. Złożone dary, będą przekazane w świątecznych paczkach potrzebującym.

Spowiedź przedświąteczna

Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii będzie w najbliższą sobotę, tj. 23 grudnia. Przed południem, spowiedź będzie od 8.3o do 12.oo, z półgodzinną przerwą o godz.10.oo.
Po południu, spowiedź będzie od godz. 14.oo do 15.3o, następnie będzie półgodzinna przerwa do godz.16.oo, po przerwie spowiedź od godz.16.oo do 17.3o, następnie będzie półgodzinna przerwa do godz.18.oo. Po przerwie spowiedź od godz.18.oo do 19.oo Wydłużenie spowiedzi do godz. 19.oo, jest z myślą o tych, którzy muszą pracować do godzin popołudniowych i tych, którzy przyjadą z zagranicy, aby i oni skorzystali ze spowiedzi świętej w swojej parafii.

Wszystkich innych, szczególnie dzieci i młodzież szkolną, osoby starsze i niepracujące w sobotę prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi przed południem i po południu. Natomiast czas na spowiedź od godz. 18.oo pozostawmy tym, którzy wrócą z pracy i przybędą z zagranicy. Będą kapłani z dekanatu, abyśmy nie musieli stać w kolejkach. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię, gdyż nie będzie możliwości spowiedzi w niedzielę, bo ze względu na odprawiane Msze, św., udzielanie Komunii św.

Wigilia

W sobotę o godz.6.3o. rano, będą ostatnie Roraty i błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Po Mszy św. będzie można zabrać do swoich domów Światło Betlejemskie, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w czasie wieczerzy wigilijnej. W sobotę, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.oo, ze względu na spowiedź.

W najbliższą niedzielę wypada IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Narodzenia Pańskiego. W związku z powyższym, Msze św. w najbliższą niedzielę będą tylko do południa. Po południu nie będzie Mszy św.

Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.
Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu trzeba stanowczo powstrzymać się od alkoholu.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Pasterka

Zapraszamy na Pasterkę o północy do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę: o godz.6.3o, 8.oo, 9.3o, 11.oo, 15.3o.

W drugi dzień Bożego Narodzenia, przeżywać będziemy Święto Św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 9.3o odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. Grupy kolędnicze odwiedzą nasze rodziny zaraz po świętach. Dzieci naszej parafii przez zebrane ofiary wspomogą dzieło misyjne na Madagaskarze. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. W czasie sumy uroczyste udzielanie Sakramentu Chrztu św. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.