Wiadomości

Pielgrzymka / Jubileuszowy Rok Miłosierdzia

bramaW najbliższą sobotę, tj. 16 lipca, zgodnie z harmonogramem nabożeństw, jubileuszowych do naszej Bazyliki, przyjdzie Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii i z Dekanatu z Bucza, z racji Roku Miłosierdzia. Chcemy, aby z każdej miejscowości przyszła zorganizowana grupa Parafian, i w uroczystej procesji, wspólnie przeszła przez Bramę Miłosierdzia. W tym miesiącu zapraszamy mieszkańców Szczepanowa, oraz Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu.

Informujemy, mieszkańców Szczepanowa, że gromadzimy się przy Kaplicy Narodzenia Świętego Stanisława BM, o godz. 16.3o, skąd po modlitwie, wspólnie udamy się pieszo do Bazyliki. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do pielgrzymowania.

Porządek nabożeństwa dla grupy pielgrzymkowej ze Szczepanowa i Bucza będzie następujący:
godz. 17.oo – Przejście przez „Bramę Miłosierdzia”.
godz. 17.1o – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem o Miłosierdziu Bożym, w tym czasie możliwość spowiedzi świętej.
godz.17.3o – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem intencji Pielgrzymów. Prosimy Parafian, którzy przyjdą w pielgrzymce, aby napisali swoje intencje, w których będziemy się wspólnie modlić. Karteczki złożymy do koszyczka po wejściu do Bazyliki.
godz. 18.oo – Uroczysta Msza Święta z okolicznościowym kazaniem.
godz. 19.oo – Modlitwa Jubileuszowa oraz możliwość zyskania odpustu Jubileuszowego.
godz.19.15 – Na zakończenie Pielgrzymki – ucałowanie Relikwii Św. Jana Pawła II.