Wiadomości

„Ósemka” pielgrzymowała o jeden dzień dłużej / zdjęcia

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2020 r., grupa 8 PPT – Św. Stanisława BM pieszą pielgrzymką do Szczepanowa zakończyła tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę.

Mszy św. przewodniczył ks. prałat Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie, który jako gospodarz miejsca przywitał pielgrzymów i wyraził wdzięczność za trud pielgrzymowania, świadectwo wiary i szerzenie kultu św. Stanisława BM.

Słowo skierował do pielgrzymów ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny WSD w Tarnowie, który w tym roku pielgrzymował z grupą ósmą. Kaznodzieja uświadomił pielgrzymom, że hasło tegorocznej 38. PPT nie zakończyło się wraz z pielgrzymką na Jasnej Górze, ale jest mobilizacją i wezwaniem by iść i głosić Ewangelię Jezusa każdego dnia w swoim życiu, jako ludzie głębokiej modlitwy na wzór św. Stanisława BM. We współczesnym świecie mamy być świadkami miłości Chrystusa i Jego Matki Maryi, która do każdego z nas zwraca się słowami: „Zróbcie wszystko cokolwiek Wam powie mój Syn”.

Na zakończenie Eucharystii przewodnik grupy ósmej wyraził wdzięczność uczestnikom za wspólne pielgrzymowanie i codzienną modlitwę w czasie 38. PPT oraz kapłanom za wszelkie zaangażowanie w poprowadzenie codziennych spotkań modlitewnych.

Wspólnym Apelem Jasnogórskim w szczepanowskim Panteonie Świętych i Błogosławionych, a następnie ślubowaniem pielgrzymów, którzy szli pierwszy raz, ósemka zakończyła pielgrzymowanie w 38 PPT do Czarnej Madonny i rozpoczęła odliczanie do następnej.

Galeria zdjęć <==

Foto Diana Jaroszek

Tarnowski Gość Niedzielny / Ks. Łukasz Polniaszek