Wiadomości

Okradał kościoły – wpadł w ręce policjantów

policjaPolicjanci z Brzeska zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do trzech kościołów na terenie powiatu brzeskiego. Łupem złodzieja padły głównie pieniądze. Straty szacuje się wstępnie na ponad 30 tys. złotych.

W ostatnim czasie brzescy kryminalni pracowali nad włamaniami do kościołów. Sprawca za każdym razem wchodził do środka wyważając okno. Tym sposobem włamał się do kościoła w Szczepanowie, Brzesku i Maszkienicach. Kradł głównie pieniądze. Rozzuchwalony po raz kolejny (w nocy z 9/10 października) wrócił i dokonał włamania do kościoła w Szczepanowie. Nie zdążył niczego zabrać, bo tym razem spłoszył go alarm. To właśnie wtedy w popłochu popełnił błąd i pozostawił w kościele narzędzia przestępstwa. Policjanci mieli już punkt zaczepienia i pewne podejrzenia co do sprawcy. Typowania funkcjonariuszy, którzy skrupulatnie analizowali zebrane dowody, okazały się trafne.

Zatrzymany w tej sprawie 28-letni mieszkaniec gminy Brzesko dokładnie potwierdził to co już ustalili mundurowi.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystosowali wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

KPP Brzesko