Wiadomości

Niedziela Palmowa czasów epidemii

Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, w tym roku nie ma poświęceń palm. A z racji ograniczenia uczestniczących w nabożeństwach do 5 osób, nie będzie również procesji z palmami.

W związku z tą sytuacją, Kuria Diecezjalna przygotowała tzw. Rytuał rodzinny by wg wskazań Biskupa przeżyć dzisiejszy dzień. Oddajemy w wasze ręce pomoc w duchowym i religijnym przeżyciu Niedzieli Palmowej w gronie rodziny, w waszych domowych kościołach. 

Jesteśmy mocno przywiązani do pięknej tradycji, że na tydzień przed Wielkanocą święcimy w kościele palmy. W tym roku palmy nie będą pobłogosławione przez kapłana, ale wasza wspólna modlitwa może wam przynieść duchowe owoce.

Rytuał rodzinny – Niedziela Palmowa / plik do pobrania<==

Warto pamiętać także o tym że w szczepanowskiej bazylice zamontowana jest kamera internetowa, która pozwala oglądać transmisje Mszy Świętych. Transmisje odbywają się wg harmonogramu Mszy świętych i nabożeństw.

KAMERA w bazylice mniejszej w Szczepanowie <==

Gdy w domu są mniejsze dzieci warto je przygotować do wspólnej modlitwy, np. pokazując im znalezione w Internecie krótkie filmiki lub zdjęcia relacjonujące procesje z palmami z poprzednich lat.