Wiadomości

Msza Święta w intencji parafian w miejsce kolędy

Jak już wiemy z komunikatu Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża, w tym roku duszpasterskim, rezygnujemy z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo naszych rodzin i kapłanów, którzy by odwiedzali nasze rodziny.

Aby jednak podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną, zapraszamy na Mszę św. do Bazyliki rodziny z poszczególnych rejonów Parafii. Będzie to specjalna Msza Święta, sprawowana przez wszystkich Kapłanów, o godz. 14.oo, i będzie ofiarowana w intencji zaproszonych rodzin (obecnych i nieobecnych).

1 stycznia 2021roku, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Szczepanowa. Po Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i po chwili wspólnej adoracji, będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdej rodziny, a także osób samotnych i chorych.

Na zakończenie Mszy św., Kapłan dokona obrzędu poświęcenia wody, którą wierni przyniosą ze sobą, aby mogli potem korzystać z niej w swoich domach. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, przygotował tzw. broszurę kolędową, którą otrzyma każda rodzina, wychodząc z Bazyliki, aby po powrocie do swoich domów, pomodlić się o błogosławieństwo dla domu i rodziny, w oparciu o tekst zamieszczony w broszurce kolędowej. Informujemy Parafian, że Ci, którzy przyjdą na Mszę świętą na godz. 14.oo, nie muszą przychodzić na wcześniejsze Msze święte.

6Kolejne rejony Parafii, będą mieć Msze święte, w następujące niedziele;
1/. 3 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Mokrzysk.
2/. 6 stycznia, w Uroczystość Trzech Króli, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Sterkowca.
3/. 10 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Łęk.
4/. 17 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Przyborowa.
5/. 24 stycznia, w niedzielę, na godz. 14.oo zapraszamy mieszkańców Wokowic.