Wiadomości

Matka Boża z Fatimy w Szczepanowie

W drugiej połowie lipca szczepanowscy parafianie uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów Europy, w tym do Fatimy. Pątnicy przywieźli stamtąd wykonaną z drewna i polichromowaną kopię figury, która znajduje się w kaplicy objawień Matki Bożej.

Galeria zdjęć <==

W tym samym dniu, w którym papież Franciszek modlił się w Fatimie, w sanktuarium św. Stanisława BM powitano Matkę Bożą.

Wdrugiej połowie lipca szczepanowscy parafianie uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów Europy, w tym do Fatimy. Pątnicy przywieźli stamtąd wykonaną z drewna i polichromowaną kopię figury, która znajduje się w kaplicy objawień Matki Bożej.

Figura Maryi została uroczyście powitana w Szczepanowie w pierwszą sobotę sierpnia, podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie. W homilii podkreślił, że obecność figury przyczyni się do rozwoju nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, a także do pogłębienia modlitwy i podejmowania pokuty, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

Figura będzie towarzyszyła codziennej modlitwie w szczepanowskiej bazylice, a w pierwsze soboty miesiąca będzie noszona w procesji różańcowej.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ