Wiadomości

Jest się obok Niego

uwielbienieModlitwa uwielbienia i dziękczynienia za bierzmowanie zgromadziła w szczepanowskiej bazylice ludzi w różnym wieku.

W bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbyła się modlitwa uwielbienia połączona z dziękczynieniem za sakrament bierzmowania.

– Dla wielu ludzi jest to sakrament nie odkryty, podobnie jak sam Duch Święty – zauważa ks. Tomasz Rąpała.

Na modlitwę zostali zaproszeni młodzi z całego dekanatu szczepanowskiego, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania. Wśród nich byli uczestnicy nowatorskiego programu „Młodzi na progu”, realizowanego w szczepanowskiej parafii.

– Program trwał przez cały rok, mieliśmy spotkania w małych grupach i ze wszystkimi podczas Mszy św. Podczas spotkań w małych grupach rozważaliśmy m.in. teksty Pisma św. Chętnie chodziłem na spotkania, zbliżyłem się do Boga, poznałem lepiej Pismo św. i wielu ciekawych ludzi – mówi Jakub Legutko.

Przeżyciem dla niego był udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych na zakończenie spotkań.

– Zastanawiałam się, dlaczego tego typu inicjatyw nie ma więcej. Rekolekcje były dla mnie nie zapomnianym przeżyciem, pomyślałam żeby zostać animatorem i dzielić się swoim doświadczeniem Boga z rówieśnikami – mówi Wiktoria Żurek, dla której spotkania w grupach były okazją do wzajemnego poznawania się jak ludzi wierzących..

Agnieszka Wolsza, podobnie jak Jakub i Wiktoria, przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.

– Przede wszystkim rozwinęłam się duchowo, nauczyłam się czytać Pismo św. W rekolekcjach najbardziej przeżyłam uwielbienie i spowiedź świętą. W uwielbieniu czuje się bliskość Boga, jest się obok Niego, rozmawia się z Nim. Ponadto na doświadczenie przygotowania do bierzmowania złożyły się spotkania z ludźmi, którzy wiedzą, czego chcą – podkreśla Agnieszka.

Modlitwę uwielbienia poprowadził ks. Artur Mularz wraz z grupą ewangelizacyjną z par. Matki Bożej Królowej Polski z Mościc.

Galeria zdjęć <–

==

ks. Zbigniew Wielgosz

Tarnowski Gość Niedzielny