Wiadomości

Informacja w sprawie odprawianych Mszy Św. w naszej Bazylice – ogłoszenia 15.09.2019 r.

Informujemy Parafian, że w związku z dużą ilością zamówionych Mszy św. z racji odprawionych pogrzebów, część intencji pogrzebowych zostanie przekazana Księżom Rodakom i Misjonarzom do odprawienia poza Parafią. Przekazana intencja, będzie ogłoszona w naszej Parafii, ale będzie odprawiona przez Księdza Rodaka lub Misjonarza w danym dniu poza Parafią.

W obecnej sytuacji, gdy jest mniej Księży w naszej Parafii, nie jesteśmy w stanie tu w Szczepanowie, odprawić wszystkich Mszy świętych, zamówionych z racji pogrzebu, w ciągu jednego roku, dlatego, musimy je przekazać do odprawienia poza parafią.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, przyjęte intencje Mszalne, każdy Ksiądz, ma obowiązek odprawić w ciągu jednego roku. Jeśli jest to nie możliwe, jest zobowiązany przekazać je do kurii diecezjalnej lub do odprawienia innym księżom, np. misjonarzom, czy rodakom.
Informujemy, że już od przyszłego tygodnia, z każdego pogrzebu, /tych, które już się odbyły, i z tych bieżących, / będziemy odprawiać 10 intencji tu w Parafii, natomiast pozostałe, będą odprawiane poza Parafią.
Chcemy, aby dusze, które odeszły już do wieczności, nie czekały na odprawienie Mszy św. bardzo długo nawet dwa lata, i może z naszego powodu, cierpiały w czyśćcu.

Moi drodzy!
Parafia Szczepanowska, ma wielu Księży Rodaków, którzy pracują w innych diecezjach, jest też wielu Misjonarzy, którzy nie mają intencji mszalnych, dlatego będziemy im przekazywać te intencje do odprawienia w możliwie najkrótszym czasie od pogrzebu, informując o tym, które intencje zostały przekazane.
Przypominamy również, że każdy Kapłan, w danym dniu może odprawić tylko jedną Mszę św.

Kapłan, nie może też łączyć kilku intencji naraz, aby je odprawić. Każda intencja wyznaczona na dany dzień, jest odprawiana przez jednego księdza.