Wiadomości

Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Szczepanowa do Zabawy

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca wyruszymy w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Parafii Szczepanów w kierunku Zabawy. O godz. 20.00 rozpoczniemy naszą nocną wędrówkę Eucharystią. Po zakończonej Mszy św. każdy z uczestników otrzyma mapkę z nakreśloną trasą EDK (ze Szczepanowa do Zabawy przez Dołęgę i Zaborów). Rozważania drogi krzyżowej przygotowane na ten rok zachęcamy pobrać na smartfon:

https://www.edk.org.pl/uploads/rozwazania/2022/EDK-2022-pl.pdf

Bardzo prosimy zabrać ze sobą latarkę, odblaski lub kamizelkę odblaskową oraz wygodne buty.

Trud wędrówki pragniemy ofiarować w intencji pokoju na świecie a szczególnie o rychłe zakończenie wojny w Ukrainie.

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszamy na EDK AD 2022!

Więcej informacji udziela ks. Mateusz Kawa.

 

Czym jest EDK?

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest pomysłem księdza Jacka Wiosny Stryczka. Odbywa się od 2009 roku.

Czym jest EDK? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, dla jednych może być wyzwaniem przerastającym możliwości, dla innych nieznacznym osiągnięciem, jednak celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem, dlatego aby stało się to możliwe trzeba przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze Bóg przemawia w ciszy, więc na całej długości trasy zaleca się milczenie, po drugie EDK nie jest nocną pielgrzymką, co oznacza, że idziemy w grupach maksymalnie 10 osobowych(aby łatwiej było zastosować się do zasady pierwszej, oraz aby nie przeszkadzać innym uczestnikom). Duchowość EDK polega na samotności, rozważaniu, trudzie i przełamaniu własnych słabości.

EDK