Wiadomości

Będą modlić się o trzeźwość narodu – transmisja w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

Trzeźwość jest piękna, lepiej nie eksperymentować z alkoholem – mówi dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych ksiądz Zbigniew Guzy. 'Trzeźwi, wolni, posłani’ pod takim hasłem odbędzie się 41. Diecezjalna Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa.

Chętni będą mogli złożyć przyrzeczenia abstynenckie.

Ks. Zbigniew Guzy od ponad 20 lat jest abstynentem i mówi, że warto zdecydować się na taki styl życia.

– Jestem abstynentem do końca życia i uważam, że to była jedna z najważniejszych moich decyzji życiowych. Podjąłem ją rozpoczynając intensywniejszą pracę z osobami uzależnionymi. Każdy rok mojej abstynencji m.in. ofiarowuje za konkretną osobę uzależnioną. Jest ich ok. 17.

 

Szczepanów to szczególne miejsce modlitwy o trzeźwość.

– W Szczepanowie urodził się św. Stanisław – patron naszych dzieł trzeźwościowych. Mam bardzo wiele informacji wskazujących na to, że kto modlił się w tym miejscu za przyczyną św. Stanisława wyprosił łaskę trzeźwości dla siebie czy bliskiej osoby. Zachęcam, żeby przybywać do Szczepanowa i modlić się, kiedy w rodzinie mamy osobę uzależnioną.

Pielgrzymkę, która odbędzie się w sobotę i niedzielę organizują Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej oraz Apostolat Trzeźwości.

W sobotę, 24 września o 21:00 rozpocznie się Apel Jasnogórski i czuwanie modlitewne.

W niedzielę o 10.15 w kościele w Szczepanowie będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez rodziny osób uzależnionych.

Mszy św. o 11.00 będzie przewodniczył ks. dr hab. Jan Bartoszek, dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Będziemy transmitować tę liturgię.

Po Mszy św. będą także świadectwa rodzin osób uzależnionych.

 

Rozmowa z ks. Zbigniewem Guzym:

RDN