Wiadomości

Apel o zabieranie śmieci z cmentarza

Administrator Cmentarza, zwraca się z apelem do Parafian, o segregację śmieci oraz zabieranie do domu – wypalonych zniczy, sztucznych kwiatów, doniczek po kwiatach. Natomiast same liście i trawę składać do specjalnego boksu.

Koszty wywozu śmieci z cmentarza są ogromne. Jeden kontener to koszt około 2 tyś. złotych, gdzie miesięcznie są wywożone 2 lub 3 kontenery. Parafii nie stać na taki wydatek, a Administrator, który pobiera 300 złotych przy pogrzebie, jak dotychczas miał ich 40 i zebrał około 12 tyś zł.

– Informuję, że już w tym roku, za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciłem 31 750 zł – mówi ksiądz proboszcz Władysław Pasiut.

Trudno, abyśmy teraz w dobie kryzysu, środki finansowe Parafii, wyrzucali wraz ze śmieciami z cmentarza, gdzie za prąd w Kościele płacimy pięciokrotną stawkę, czyli 3 zł 65 gr. za 1 kilowat, a za gaz i olej opałowy płacimy jak firmy.

–  Jeżeli nie będzie zrozumienia i dobrej woli ze strony Parafian, będziemy musieli całkowicie zlikwidować kontenery, a Administrator, który naprawdę dba o porządek i czystość na cmentarzu, od nowego roku podziękuje za współpracę, bo trudno, aby On oprócz swojej pracy i jego pracowników, dokładał jeszcze do wywozu śmieci z naszego cmentarza. Poddaję to pod rozwagę, by wreszcie zrozumieć problem i zabierać śmieci z cmentarza do swoich domów – dodaje ksiądz proboszcz.