Wiadomości

Uwielbienie w Szczepanowie /zdjęcia

W bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM odbyło się uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Prowadziła je młodzież z grupy Effatha.

Przez blisko rok niemożliwe lub utrudnione były spotkania parafialnych grup apostolskich z racji trwającej epidemii koronawirusa. W końcu jednak udało się spotkać na wspólnym uwielbieniu, które odbyło się 5 lutego w bazylice śś. Marii Magdaleny i Stanisława BM w Szczepanowie.

Modlitwę przed Najświętszym Sakramentem prowadzili młodzi z grupy Effatha, którzy słowem i piosenką wprowadzali uczestników spotkania, w tym kandydatów do bierzmowania i wielu dorosłych, w klimat adoracji. Wcześniej Mszy św. przewodniczył opiekun grupy ks. Marcin Łazarz.

Bartosz Król, który należy do seniorów grupy młodzieżowej, bo jest w niej od 12 lat, podkreśla, że życie online nie wystarcza i trzeba powrócić do spotkań, które mają charakter ewangelizacyjny, formacyjny, biblijny, ale i integracyjny.

– Kiedy powstawała nasza grupa, jej głównym założeniem było otwierać się na głos Boga w słowie Pisma świętego i na drugiego człowieka, który obok mnie żyje. Dzisiaj, w tak zróżnicowanym społeczeństwie, chcemy być grupą otwartą na ludzi o odmiennych poglądach, traktując ich z szacunkiem, nie wykluczając i nie skazując na piekło, bo jest im z Bogiem, Kościołem nie po drodze. Chcemy im pokazać chrześcijaństwo, które się nie wywyższa, ale idzie na peryferia, żeby szukać zagubionych i świadectwem życia pokazywać drogę powrotu – mówi Bartosz.

 

Galeria zdjęć <==